16 nowych członków KSM – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


16 nowych członków KSM

22 listopada, w Święto Patronalne, 16 kandydatów złożyło uroczyste przyrzeczenie służby Bogu i Ojczyźnie. Mszy św. w Katedrze Poznańskiej przewodniczył bp Damian Bryl.

Przyrzeczenie KSM

fot. R. Woźniak

W homilii bp Bryl przedstawił zadania, jakie w nowym roku duszpasterskim stoją przed Akcją Katolicką i Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży. Przypomniał, że 29 listopada rozpocznie się rok jubileuszowy 1050−lecia chrztu Polski, a 8 grudnia Rok Miłosierdzia.

Niech ten czas pozwoli nam odkryć wpływ kultury chrześcijańskiej na dzieje naszej ojczyzny, podjąć to wielkie dziedzictwo i dalej je rozwijać, a Rok Miłosierdzia uczyni nasze serca bardziej gorliwymi i otwartymi na bliźnich.

− zaapelował. Zachęcał też do włączenia się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Po Mszy św. na Wydziale Teologicznym odbyła się uroczysta akademia. Nowi członkowie KSM otrzymali legitymacje, odznaki i dyplomy druha.

Uczestnicy wysłuchali też prelekcji państwa Jadwigi i Jacka Pulikowskich, którzy brali udział w XIV Zwyczajnym Zgromadzeniu Ogólnego Synodu Biskupów nt. powołania i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym.

NA PODSTAWIE: http://ekai.pl/diecezje/poznanska/x94408/bp-bryl-ostatnie-slowo-nalezy-do-jezusa/


Po wiosennej reaktywacji 30stka ma pierwsze osoby po przyrzeczeniu członkowskim :) Dziś w katedrze GOTÓW powiedziało aż sześć osób z naszego oddziału :)

Posted by KSM o.30 Rawicz on 22 listopada 2015

Dziś święto Chrystusa Króla, które jest świętem patronalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Karolina i Marianna z…

Posted by KSM Konarzewo on 22 listopada 2015

A my już jesteśmy w drodze na przyrzeczenie!

Posted by KSM o.30 Rawicz on 22 listopada 2015