Co daje 1% podatku? – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Co daje 1% podatku?

Od lat w ramach działania FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY nasze Stowarzyszenie zbiera 1% podatku. Co tak właściwie daje ten 1% i jak wesprzeć KSM w 3 prostych krokach?

Dzięki wskazaniu w deklaracji podatkowej danych wybranej organizacji pożytku publicznego (do której należy m.in. FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY powołana przez KSM), naczelnik urzędu skarbowego może przekazać jej 1 procent podatku wynikającego z rocznego zeznania.

Jak podaje Strefa Biznesu,

Liczba podatników, którzy w rozliczeniu za 2016 r. zadeklarowali przekazanie jednego procentu należnego podatku, wyniosła 13,6 mln, co stanowiło 50 proc. ogólnej liczby podatników.

A czy Ty przekazujesz 1% podatku jakiejś organizacji i wspierasz jej działanie?

Wybierz KSM!

Wszystkim związanym z KSM, w szczególności osobom, które do tej pory nie przekazywały 1% podatku organizacjom pozarządowym, polecamy wesprzeć młodzież działającą w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży! 30% przekazanych środków trafia na działania ogólnopolskie, pozostałe 70% do diecezji (do dyspozycji Zarządu Diecezjalnego lub odpowiedniego podziału między konkretnym oddziałem KSM i diecezją).

3 kroki, aby wesprzeć oddział lub koło KSM

  1. Wpisz KRS 0000339553
  2. Wpisz dopisek KSM POZNAŃ
  3. Do dopisku dodaj nr oddziału lub koła, np. – 08

Podając numer jednego z naszych oddziałów, aż 50% przekazywanych środków z Twojego 1% podatku trafia na subkonto oddziałowe (50% – oddział, 20% – diecezja, 30% – działania ogólnopolskie). Młodzi mogą w ten sposób dofinansować różne inicjatywy, np. udział w rekolekcjach.

Nie podając numeru konkretnego oddziału, wspierasz działania całej diecezji, przekazując 70% środków bezpośrednio do dyspozycji Zarządu Diecezjalnego.

1 procent podatku dla KSM

Rozlicz PIT nie wychodząc z domu

Od kilku lat udostępniamy również program do rozliczania PIT-ów online. Dzięki niemu, można wypełnić, edytować i wysłać formularz w swojej przeglądarce internetowej, nie wychodząc z domu! Sprawdzone rozwiązanie, które pozwala uprościć cały proces i bezbłędnie się rozliczyć.

 Program do rozliczania PIT online

Co daje 1% podatku?

Skalę profitów, jakie daje przekazywany 1% podatku, pokazują choćby nadchodzące rekolekcji wielkopostne, które odbędą się w marcu. Akcja zostanie dofinansowana kwotą 2306 zł. Jeden z oddziałów dofinansowuje swój wyjazd kwotą 1060 zł, a więc aż 14 osób z oddziału będzie mogło wziąć udział w rekolekcjach nie ponosząc żadnych kosztów!

Do tej pory dzięki przekazanym darowiznom udało nam się dofinansować również:

  • szkolenia biblijno-liturgicznego w ramach Szkoły Zastępowego w 2012 roku,
  • szkolenia kierownictw, które odbyło się w 2013 roku,
  • dwóch części Szkoły Zastępowego i Lidera w 2014 roku i 2015 roku,
  • szkolenia instruktorskiego w 2015 roku,
  • rekolekcji wielkopostnych w 2015, 2016, 2017 i 2018 roku,
  • rekolekcji adwentowych w 2013, 2016 i 2017 roku,
  • drugiej części Szkoły Zastępowego i Lidera w 2017 roku i trzeciej w 2018 roku.