"Co Chrystus mógłby dziś powiedzieć o mnie?" – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


„Co Chrystus mógłby dziś powiedzieć o mnie?”

W miniony weekend odbyło się diecezjalne spotkanie opłatkowe. Do Kaźmierza zjechali przedstawiciele kierownictw oddziałów KSM z całej diecezji.

fot. J. Pawlak

Spotkanie rozpoczęła Msza św. Do refleksji nad zaangażowaniem każdego z nas w działalność KSM zachęcił w homilii Asystent Diecezjalny KSM ks. Michał Zamelek:

Dziś Chrystus staje przed każdym z nas i do każdego z nas kieruje swoje słowo i może nawet w jakiś sposób chce nas pobudzić do postawienia pytania „Skąd mnie znasz?”. „Widziałem Cię…” w twojej pracy duszpasterskiej, posłudze asystenta diecezjalnego, asystenta oddziału, widziałem Cię w Twojej posłudze w Zarządzie Diecezjalnym, w służbie w Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej, widziałem Twoje zaangażowanie w kierownictwie oddziału czy koła, w posłudze Instruktora, Lidera, Zastępowego. „Widziałem Cię…” Co Chrystus mógłby dziś powiedzieć o mnie?

Na zakończenie podziękował wszystkim:

za każdą nawet najmniejszą chwilę poświęconą budowaniu KSM-owej wspólnoty, a przez to również budowaniu Królestwa Bożego na ziemi.

W czasie Mszy św. kolędy przygrywali członkowie Diecezjalnej Sekcji Muzycznej.

fot. J. Pawlak

Następnie w salce parafialnej dzielono się opłatkiem. Udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele Oddziałów KSM z Szamotuł, Leszna, Starołęki, Rawicza, poznańskiej Ławicy, poznańskiego Junikowa, poznańskiej Opatrzności, poznańskiej Woli, Kaźmierza i Suchego Lasu.

Na zakończenie odbył się quiz wiedzy o Świętach Bożego Narodzenia, przygotowany przez gospodarzy – Oddział KSM w Kaźmierzu.

Opłatek kierownictw, 05.01.2019