Czystość, a komu to potrzebne? – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Czystość, a komu to potrzebne?

O rezygnacji ze współżycia przed zawarciem związku małżeńskiego młodzi będą rozmawiać z ekspertami w środę, 4 marca o godzinie 19:00 w Auli Magna w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Już po raz siódmy odbędzie się tam Debata Walentynkowa organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, w tym roku pod hasłem „Czystość, a komu to potrzebne?”.

Debaty Walentynkowe to inicjatywa KSM o zasięgu krajowym, która największą popularnością cieszy się w ośrodkach akademickich. Spotkania te czynią Walentynki nie tylko świętem wszechobecnych serduszek, ale także skłaniają do głębszych przemyśleń na trudne tematy dotyczące ważnego aspektu – miłości, która nie zawsze bywa łatwa, zwłaszcza jeśli chodzi o tę na całe życie.

W tym roku poprzez rozmowę ze specjalistami chcemy zwrócić uwagę młodych, w szczególności studentów, że czystość przedmałżeńska nie jest dziwactwem. Człowiek to nie sprzęt AGD, którego działanie się sprawdza, a w razie gdy nie spełnia oczekiwań – reklamuje. Co na ten temat sądzą sami studenci przekonamy się podczas debaty.

– mówi Igor Królak z Koła KSM przy Politechnice Poznańskiej.

Tegoroczne spotkanie poprowadzi Andrzej Błaszczak – prezenter Radia Emaus, a jako eksperci dyskusje podejmą zaproszeni goście:

  • Dominika Figurska – aktorka filmowa i teatralna, szczęśliwa mama piątki dzieci, wraz z mężem wspiera akcje Fundacji Pro; nie ukrywa tego, że wiara odgrywa ważną rolę w życiu jej rodziny
  • Bogna Białecka – psycholog, specjalistka w dziedzinie rozwoju człowieka oraz autorka wielu książek o tej tematyce, publicystka, redaktor działu psychologicznego czasopisma IMAGO,
  • ks. Jacek Rogalski – były, wieloletni duszpasterz akademicki przy parafii św. Rocha w Poznaniu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Radio Emaus, Przewodnik Katolicki i portale: Stacja7.pl, DEON.pl, DlaStudenta.pl.