Debata "Kto wychowuje nasze dzieci?" – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Debata „Kto wychowuje nasze dzieci?”

Już w najbliższy poniedziałek, 1 czerwca o godz. 19:00 w Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbędzie kolejne spotkanie z cyklu Poznańskich Debat Społecznych zatytułowane „Kto wychowuje nasze dzieci?”

Organizatorzy wydarzenia wspólnie z zaproszonymi gośćmi będą zastanawiali się, na ile w dzisiejszych czasach rodzice pełnią pierwszoplanową rolę wychowawczą:

Dzień Dziecka to dobry moment na przemyślenie, jaki my – rodzice – mamy wpływ na wychowanie naszych dzieci. Coraz częściej funkcję tę przejmują szkoła, media, organizacje pozarządowe, trenerzy, państwo. Nasuwa się pytanie o konsekwencje takiej sytuacji.

– wyjaśnia Łukasz Nienartowicz, organizator, związany z KSM.

Zaproszeni eksperci umożliwią rozpatrzenie problemu na różnych płaszczyznach: socjologicznej, pedagogicznej oraz rodzicielskiej. Gośćmi spotkania będą:

  • dr Iwona Przybył – socjolog rodziny,
  • dr Paulina Michalska oraz dr Michał Michalski – rodzice czwórki dzieci,
  • mgr Ewa Dobieżyńska – pedagog szkolny.

Debata skierowana jest w szczególności do rodziców, nauczycieli oraz osób przygotowujących się do tej roli i wszystkich, którym zależy na dobrym wychowaniu młodego pokolenia Polaków.

Przebieg spotkania relacjonowany będzie na bieżąco na Facebooku oraz Twitterze.

Organizatorem spotkań jest Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej, Klubem Inteligencji Katolickiej, Korporacją Akademicką Magna Polonia oraz Ruchem Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie”.

 Celem inicjatywy jest stworzenie przestrzeni do debaty na ważne i aktualne tematy dotyczące Polski, naszego regionu – Poznania i Wielkopolski – oraz Kościoła.

Informacje dostępne są na facebook.com/poznanskiedebatyspoleczne i twitter.com/debatyspoleczne