Do zobaczenia we wrześniu – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Do zobaczenia we wrześniu

Wakacje pełne wrażeń dobiegają końca. Przed nami nowy rok formacyjny w KSM. Czego możemy spodziewać się we wrześniu?

Od początku września swoje prace wznawiają oddziały KSM. Czas na kolejne cotygodniowe spotkania i 10 miesięcy wytężonej pracy. Do aktywnie działających oddziałów dołączy nowy – w Mchach, gdzie we wrześniu planowane jest spotkanie założycielskie.

8 września 2013 r. o godz. 16.00 w katedrze poznańskiej Biskup Nominat ks. kanonik dr. Damian Bryl przyjmie sakrę biskupią. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i uczestnictwa w Mszy Św.

W dniach 13-15 września członkowie naszego Zarządu Diecezjalnego uczestniczyć będą w Sesji Zarządów w Radomiu.

17 września zapraszamy kierowników sekcji i Liderów na wspólne spotkanie, a dzień później – święto patrona KSM – Stanisława Kostki.

W sobotę, 21 września będzie miał miejsce Archidiecezjalny Dzień Młodzieży. Szczegóły wkrótce.

W ostatni weekend września widzimy się natomiast w Konarzewie. W dniach 28-29.09. odbędzie się III Forum Kierownictw. Jest to najlepsze miejsce do wyrażenia swoich opinii na temat funkcjonowania naszego Stowarzyszenia oraz przedstawienia swojej wizji jego działania. Zarezerwujcie sobie ten termin i przybądźcie całym kierownictwem. Szczegóły niebawem na stronie i w komunikacie powakacyjnym. Wtedy też poznamy i będziemy zatwierdzali plan roczny KSM naszej archidiecezji na najbliższy rok formacyjny.

W sobotę, 28 września br. ci, którzy nie dotrą do Konarzewa, będą mieli okazję uczestniczyć w Sesji Rady Ruchów i Stowarzyszeń, w tym roku organizowanej pod hasłem: Wierzę w Syna Bożego. Prelegentami będą: abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, o. Marko Ivan Rupnik SJ, o. Leon Knabit OSB, Przemysław Babiarz, dr Piotr Dardziński, ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz. Wpisowe 10 zł od osoby. Szczegółowe informacje wkrótce.

30 września odbędzie się natomiast spotkanie z Księżmi Asystentami. Informacje podamy w komunikacie.


Już wkrótce, po Forum Kierownictw, umieścimy na stronie interaktywny kalendarz, dzięki czemu łatwiej będzie Wam zapanować nad wydarzeniami w naszej archidiecezji :)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię i nazwisko

Twoje imię i nazwisko jest wymagane

Wpisz swój adres email

Email jest wymagany

Wpisz swój komentarz