Działo się w wakacje... – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Działo się w wakacje…

Już dziś rozpoczyna się kolejny rok szkolny… Wakacje szybko minęły, tym bardziej, że dla KSM-owiczów był to bardzo intensywny czas.

Od 15 lipca kilka osób wybrało się na Ogólnopolskie Dni Formacyjne KSM na Śnieżnicy. Jest to zawsze okazja do poznania nowych ludzi z całej Polski i wymiany cennych doświadczeń. Spędzony tam czas inspiruje do podejmowania nowych działań w kolejnym roku pracy w naszym Stowarzyszeniu. Jakie pomysły powstały w głowach Natalii, Marty, Marzeny, Emilii i Dominiki? Zapewne dowiecie się już wkrótce :)

Przełom lipca i sierpnia KSM-owicze po raz pierwszy spędzili w Podgajach na obozie rekolekcyjnym „Dom Słowa”.  Dawniej takie obozy odbywały się w Białej i znane były z tego, że ładowały wszystkim „duchowe akumulatory” na caaały rok. Słuchając wrażeń uczestników tegorocznego obozu można być pewnym, że energii duchowej im nie brakuje J Spotkania, dyskusje, zabawy, ogniska i codzienne pływanie kajakami po jeziorze każdy będzie miło wspominać aż do następnych wakacji.

A tuż po zakończeni tego obozu pełnoletni KSM-owicze wrócili na „stare śmieci” , czyli pod namioty do Białej, gdzie było miasteczko modlitewne. Kontakt z naturą, brak codziennych obowiązków związanych z pracą i nauką ułatwił kontakt z Bogiem i drugim człowiekiem. Ten wspólnie spędzony czas na pewno przyczyni się do wzrostu w wierze i umocnienia więzi w naszej wspólnocie.

Ostatnim KSM-owym wyjazdem w tym roku była VII Poznańska Rowerowa Pielgrzymka „Szlak Cysterski – Północ”. Wyzwanie pokonania prawie 1000 km podjęło około 30 osób. Dzielnych śmiałków podziwiamy i im serdecznie gratulujemy. Pielgrzymka rowerowa to niesamowite przeżycie, które wymaga nie tylko siły mięśni, ale przede wszystkim siły woli. Trudy pielgrzymowania nigdy nie idą na marne!

Każdy w wakacje mógł znaleźć coś dla siebie. Odpoczynek w dobrym towarzystwie, blisko natury i z bogatym programem duchowym, to gwarancja zadowolenia. Dłuższe relacje z wakacji znajdziecie na już wkrótce na Servitusie. Już teraz zapraszamy do lektury, a za rok do udziału w naszych kolejnych letnich inicjatywach!

1 pingback on this post