Zachęcamy wszystkie oddziały i koła do zorganizowania u siebie w niedzielę, 28 maja „dnia KSM-owicza”. To świetna okazja do podziękowania wszystkim, którzy tworzyli KSM i wspierają go, a także zaprezentowania, czym zajmujemy się w naszych parafiach.

fot. M. Nienartowicz
Zaproście swoich rodziców, Księdza Proboszcza, Księdza Asystenta i osoby, które kiedyś działały aktywnie w oddziale. Przygotujcie prezentację ze wspomnieniami, wygrzebcie stare kroniki, czy pamiątkowe zdjęcia. W ten sposób włączmy się wszyscy w obchody XX-lecia KSM w naszej diecezji.
Co można zrobić w ramach „dnia KSM-owicza”?
- Msza Święta dziękczynna, za udzielone łaski i Bożą opiekę
Msza powinna być uroczysta, rewelacyjnie jeśli odśpiewacie hymn KSM. Jako dary możecie zanieść kronikę, statut lub ważne rzeczy powiązane z Waszym odziałem bądź kołem.
Przykładowe intencje do modlitwy wiernych: o potrzebne łaski dla członków oddziału, o nowych członków, o KSM-owiczów seniorów, aby kierowali się przez całe życie zasadami KSM.
- Prezentacja
Prezentacja multimedialna, w której zawarte są wspomnienia i historia oddziału. Świetnie, jeśli umieścicie w niej dużo zdjęć, mogą być np. przeplecione zasadami KSM, aby każdy przypomniał sobie, co to znaczy być KSM-owiczem.
- Podziękowanie
Podziękować powinniśmy Panu Bogu (to zrobimy na Mszy Świętej), ale również:
- rodzicom – za to, że wspierają nas w działaniu, duchowo i materialnie,
- Księdzu Asystentowi oraz Księdzu Proboszczowi – za wsparcie przede wszystkim duchowe i nie tylko,
- sponsorom – bez nich nie byśmy mogli np. gdzieś wyjechać,
- poprzednim kierownictwom – za ich pracę,
- wszystkim KSM-owiczom – za to że wspólnie możemy spędzać czas i sobie pomagać.
Najlepiej byłoby zrobić to w formie nie za długiej przemowy. Przemawiać może np. jedna osoba z kierownictwa. Do podziękowań słownych możemy dodać prezenty. Świetnie byłoby przygotować je własnoręcznie – np. świeczki z godłem, kartki, babeczki itp.
- Poczęstunek
Na koniec możemy zrobić mały poczęstunek, ale nie musimy siedzieć tylko przy stole. Mamy się dobrze bawić!
FAQ
- Po co ten dzień?
Dzień KSM-owicza ma przypomnieć nam, co to znaczy być KSM-owiczem, stworzyć okazję do wspomnień dawnych (albo nie tak dawnych :) lat i podziękowania Bogu za ten piękny czas.
- Kiedy?
Niedziela, 28 maja 2017 roku.
- Kogo zaprosić?
Przede wszystkim cały oddział powinien brać udział w tym wydarzeniu. Zaprośmy KSM-owiczów, którzy działali przed nami, rodziców oraz oczywiście Księdza Asystenta i Księdza Proboszcza.
Macie więcej pytań? Odezwijcie się do Agaty Wytrzyszczak :)
Organizujecie „dzień KSM-owicza” u siebie? Dajcie nam znać!