Dzień Świętości Życia – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Dzień Świętości Życia

25 marca (piątek) przypada Dzień Świętości Życia. Papież Jan Paweł II w swojej encyklice „Evangelium Vitae” z 25 marca 1995 roku wyraził potrzebę stworzenia święta, które obudzi w ludziach wrażliwość na sens ludzkiego życia w każdym momencie jego istnienia.

Dla nas KSMowiczów jest to szczególny dzień, w którym światło dzienne ujrzy hasło i idea Marszu dla Życia, dlatego zachęcamy do śledzenia naszych mediów!

Jako młodzi katolicy pragniemy dobrze przeżyć ten dzień i dać swoje świadectwo wiary, zachęcamy każdego z nas, do spowiedzi świętej, uczestnictwa we Mszy Świętej (zwłaszcza, że dla większości z nas jest to dzień oddziałowych spotkań) i duchowego przeżycia tego czasu.

W celu przybliżenia tematu rodziny, wartości jakie z niej płyną dobrze jest skorzystać z  gotowych narzędzi. Poniżej konspekty spotkań:

 

Prosimy by szczególnie w tym dniu przeprowadzić w oddziałach spotkania dotyczące rodziny, a tym samym pokazanie, że ten temat jest dla nas ważny i pragniemy świadomie żyć w zgodzie z wyznawanymi wartościami. Można pomyśleć i zaprosić kogoś, np. ze starszych KSMowiczów do przeprowadzenia tego spotkania.

Tym samym zachęcamy Was do zrobienia oddziałowego zdjęcia z obchodów tego dnia i  wrzucenia w media właśnie z hasztagiem #DzieńŚwiętościŻycia