"Jestem tu!" hasłem tegorocznego Marszu dla Życia – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


„Jestem tu!” hasłem tegorocznego Marszu dla Życia

W tym roku, zgodnie z hasłem Marszu dla Życia „Jestem tu!”, chcemy skupić się na ukazaniu, że obrona życia ludzkiego jest niesamowicie ważna i warto poświęcać jej więcej uwagi.

W świecie, w którym sporo miejsca zajmuje ochrona środowiska i przeróżnych zwierząt, zapomina się o człowieku. Człowieku, który nierzadko boryka się z problemami, samotnością i wykluczeniem – niezależnie czy jest nastolatkiem, czy jest już w podeszłym wieku. Poprzez Marsz chcemy uświadamiać, że każde życie jest ważne, bez względu na wiek, poglądy i różne uwarunkowania. Chcemy dawać przykład, że życie ma wielką wartość i sprzeciwiać się ludzkiej znieczulicy i obojętności. Wypowiadamy się także w imieniu tych, którzy sami bronić się nie mogą – nienarodzonych dzieci.

Prace Komitetu Organizacyjnego już po raz 7. koordynuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Marsz dla Życia 2016

Marsz dla Życia 2016, fot. Ł. Antczak

Jestem tu! Nie na drugim końcu świata, nie na innym kontynencie. Jestem właśnie tutaj!

Jestem tu – samotny, opuszczony. Te problemy dotykają wielu osób, nie tylko starszych, ale coraz częściej też młodzieży i dzieci. A my często nie jesteśmy świadomi, tego, że to ludzie z naszego otoczenia. Jestem tu, by pomóc Ci, gdy czegoś potrzebujesz i z czymś sobie nie radzisz, wystarczy, że mi o tym powiesz. Właśnie z takim przesłaniem przejdzie kolejny Marsz dla Życia. Jest to kontynuacja zeszłorocznego tematu – Masz mnie. Chcemy pokazać, że tematy, które podejmowaliśmy w poprzednich latach nie ulegają przedawnieniu, a wciąż są tak samo aktualne i ważne!

#jestemczłowiekiem taki, jaki jestem! Niezależnie od tego, ile mam lat, jaki mam kolor skóry, w co wierzę i skąd pochodzę. Niezależnie od tego, czy już się narodziłem, czy jeszcze rozwijam się w brzuchu mojej mamy. Żadna z tych rzeczy nigdy nie sprawi, że zostanę pozbawiony mojej godności. Bycie człowiekiem samo w sobie daje każdemu z nas ogromną wartość i żadne różnice jej nie mogą umniejszyć.

#każdegodnia jestem tak samo wartościowy! Bez względu na to, czy przeżyłem już setki tysięcy deni, czy jestem jeszcze w łonie mamy, jestem tak samo ważny. Każdy dzień jest dla nas wszystkich taką samą szansą na dawanie dobra innym. Niezależnie od wieku, niezależnie od tego, czy masz już trójkę prawnucząt, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki, masz takie samo prawo do życia i cieszenia się z tego daru!

#doceńżycie, bo jesteś! Każda chwila życia jest wielką wartością samą w sobie, więc czemu nie miałbym być za każdą z nich wdzięczny? Doceń samego siebie, zobacz jak wiele cudownych rzeczy przytrafia ci się każdego dnia i jak wiele dobrych rzeczy możesz zrobić dla innych. Spójrz na wszystkich, których masz wokół siebie i zauważ ile każdy z nas wnosi. Halo? Jesteś tu? Doceń życie!