Jubileusz pierwszego biskupstwa i zlot KSM za nami – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Jubileusz pierwszego biskupstwa i zlot KSM za nami

Obchody jubileuszu 1050-lecia pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich, połączone ze zlotem KSM naszej archidiecezji już za nami! Zobacz, co działo się w miniony weekend w Poznaniu i Konarzewie!

1050-lecie pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich

fot. BP KEP / EpiskopatNews

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy w sobotę w Radiu Emaus. Po godz. 11 o tym, co dzieje się obecnie w KSM-ie i czy łatwo angażować dziś młodzież do działania mówił na antenie Prezes Tomasz, a od godz. 12:15 młodzież z kilku oddziałów KSM wzięła udział w adoracji w kaplicy radiowej, przygotowanej przez Agatę i Michalinę. Wszystko w ramach drugiego dnia diecezjalnych obchodów, który odbywał się pod hasłem „Jedność w różnorodności”.

Stacyjne spotkanie wspólnot i ruchów zakończyła procesja z koronowanym 50 lat temu wizerunkiem Matki Bożej w Cudy Wielmożnej do katedry.

1050 rocznica archidiecezji poznańskiej - Procesja

Na placu katedralnym odbyło się czuwanie dla młodych i odprawiona została Msza św., której przewodniczył kar. Dominik Duka, legat papieski. Wezwania modlitwy powszechnej w czasie Mszy św. czytali również członkowie KSM – Julia i Grzegorz.

Jubileusz Archidiecezji Poznańskiej - Msza Święta

Po zakończeniu Mszy św. udaliśmy do Konarzewa, gdzie rozpoczęła się druga część naszego spotkania – zlot KSM organizowany przez młodych z Oddziału KSM w Konarzewie. Wieczór spędziliśmy przy ognisku i na integracji. W niedzielę wzięliśmy udział w grze terenowej nt. powstania wielkopolskiego. Na zakończenie modliliśmy się w intencji dobrego przebiegu Synodu Biskupów nt. młodzieży w ramach Sztafety Modlitewnej #Synod2018.

Podsumowanie gry miejskiej nt. powstania wielkopolskiego

Podsumowanie gry miejskiej nt. powstania wielkopolskiego