Każdy jest ważny! – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Każdy jest ważny!

11 czerwca ulicami Poznania przejdzie kolejny Marsz dla Życia pod hasłem „Każdy jest ważny”. Już po raz 5. pracami Komitetu Organizacyjnego kieruje młodzież z KSM. – Chcemy skłonić Poznaniaków do refleksji nad wartością życia każdej osoby ludzkiej – tłumaczą organizatorzy. Na potwierdzenie tych słów, 24 marca – w Narodowy Dzień Życia, rusza 5. edycja akcji „Pieluszka dla Maluszka”.

Marsz dla Życia Poznań

fot. Ł. Antczak

– Tegoroczne hasło ma na celu podkreślić, iż Marsz dla Życia opowiada się za każdym życiem ludzkim niezależnie od wieku, zdrowia, płci czy poglądów politycznych. Zadaniem Marszu jest łączyć wszystkich, którzy chcą budować „cywilizację życia”, o której wspominał św. Jan Paweł II.

wyjaśnia Piotr Antczak, koordynator tegorocznego Marszu dla Życia.

– Ważne jest również wsparcie dla tych, którzy są najsłabsi w społeczeństwie, którzy w jakikolwiek sposób mają trudności z realizowaniem swojego życia zgodnie z wyznawanymi wartościami. Możemy tu wymienić chociażby kobiety w ciąży z potencjalnie chorymi dziećmi, czy też rodziców wychowującymi niepełnosprawne dzieci.

– dodaje.

Jak co roku, wraz z ogłoszeniem hasła Marszu dla Życia rusza kolejna edycja akcji „Pieluszka dla Maluszka”. Zbierając pieluchy dla dzieci, obrońcy życia włączają się w pomoc potrzebującym i jednocześnie uwrażliwiają społeczeństwo na ochronę życia tych bezbronnych nie tylko przez hasła i słowa, ale i w tym wymiarze materialnym.

– Podczas tegorocznej edycji „Pieluszki dla Maluszka”, zgodnie z hasłem „Każdy jest ważny”, chcemy rozszerzyć pomoc na osoby niepełnosprawne. Krepa, modelina, czy plastelina – to artykuły, które są bardzo pomocne w terapii takich osób. W tym roku, wraz pieluchami i pieluchomajtkami, zostaną przekazane do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonego przez siostry Serafitki w Poznaniu.

mówi Tomasz Kasprzak z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zbiórka potrwa do 1 czerwca, a jej finał planowany jest na dzień Marszu dla Życia. Zgłoszenia do włączenia się w akcję przyjmuje Biuro KSM, Ostrów Tumski 9, tel. 505 414 225.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.marszdlazycia.pl.

Koordynowania tegorocznego Marszu dla Życia już po raz piąty podjęło się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą także: Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej, Fundacja Głos dla Życia, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej oraz Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Poznańskiej.