Konferencja prasowa Marszu dla Życia "Każdy jest ważny" – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Konferencja prasowa Marszu dla Życia „Każdy jest ważny”

Zapraszamy na konferencję prasową organizowaną przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej: „Każdy jest ważny”.

Konferencja odbędzie się w środę, 7 czerwca br. o godz. 10:00 w „Cafe Misja” (ul. Gołębia 1).

fot. Ł. Antczak

Zaproszeni goście przybliżą temat Marszu dla Życia, który przejdzie 11 czerwca ulicami Poznania. Tegorocznemu Marszowi przyświeca hasło „Każdy jest ważny” – ma ono za zadanie uwrażliwić mieszkańców miasta na niepodważalną wartość każdego ludzkiego życia. Dla wielu ludzi wartość życia osób niepełnosprawnych wydaje się być mniejsza (co potwierdzają choćby statystyki przeprowadzanych aborcji w Polsce) – organizatorzy Marszu pragną pokazać, że te osoby również mogą być szczęśliwe i chcą żyć.

Omówione zostaną również szczegóły 5. edycji akcji charytatywnej „Pieluszka dla Maluszka” związanej z Archidiecezjalnym Marszem dla Życia, koordynowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. Dary ze zbiórki pieluch dla dzieci i pieluchomajtek dla dorosłych, która corocznie odbywa się w kilkudziesięciu parafiach, szkołach i urzędach, przekazywane są do domów dziecka, Domu Samotnej Matki w Kiekrzu i potrzebujących rodzin. W minionych edycjach zebrano łącznie 100 tys. Pieluch (w przeliczeniu: ponad 80 tys. złotych). W tym roku, zgodnie z tematem przewodnim Marszu, wolontariusze zbierają również materiały pomocne w terapii dzieci niepełnosprawnych, które zostaną przekazane do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonego przez siostry Serafitki w Poznaniu.

Informacji udziela: Marek Halber, Rzecznik Prasowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej (marek.halber@poznan.ksm.org.pl, tel. 887 701 026)