Marsz dla Życia 17 maja w Poznaniu! – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Marsz dla Życia 17 maja w Poznaniu!

W niedzielę, 17 maja ulicami Poznania przejdzie Archidiecezjalny Marsz dla Życia pod hasłem „Czas na życie”. Organizatorzy zachęcają do wspólnej zabawy podczas festynu rodzinnego, a następnie do kolorowego przemarszu w kierunku Katedry Poznańskiej.

Marsz dla Życia 2015 Poznań

fot. Ł. Antczak

Marsz dla Życia, który od 6 lat przechodzi ulicami Poznania, poprzedzi festyn rodzinny na pl. Wolności. Na dzieci od godz. 14:30 czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in. malowanie twarzy, puszczanie dużych baniek mydlanych, zabawa z chustą klanza. Swój koncert zagra zespół Trzej Królowie.

Warto przyjść, by zobaczyć, jak wielu ludzi chce żyć pełnią życia i by samemu pokazać, jak ważne jest dbanie o rodzinę i  każde poczęte życie

– zachęca Natalia Konopacka z Komitetu Organizacyjnego Marszu.

Będzie kolorowo, wesoło, będziemy śpiewać, tańczyć i cieszyć się z tego, że żyjemy

– dodaje. Na pl. Wolności wręczone zostaną również nagrody uczestnikom konkursu fotograficznego „Czas na życie” i odbędzie się finał akcji „Pieluszka dla Maluszka”.

W kierunku Katedry Poznańskiej Marsz wyruszy ok godz. 15:45. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia ze sobą kolorowych flag i banerów, dzięki którym pochód ma być bardziej kolorowy i radosny. Przed Katedrą o godz. 16:30 wszyscy włączą się w ogólnopolską akcję „Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II”, czyli lednicki fish mob. Na zakończenie odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem JE ks. abp. Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Po raz trzeci w parafiach, szkołach i urzędach na terenie archidiecezji poznańskiej zbierane są pieluchy w ramach akcji „Pieluszka dla Maluszka”. Zbiórka rozpoczęła się 25 marca i trwać będzie aż do dnia Marszu. Finał akcji tradycyjnie odbędzie się w czasie festynu rodzinnego, a same dary zostaną przekazane potrzebującym w Dzień Matki. Pieluszki dla dzieci i pieluchomajtki dla starszych przynosić można również na pl. Wolności. Podczas festynu zostaną też nagrodzeni uczestnicy konkursu fotograficznego, w którym dzieci i młodzież mieli w kreatywny sposób przedstawić hasło i ideę tegorocznego Marszu dla Życia na zdjęciach. Samo hasło Marszu jest nieprzypadkowe.

„Czas na życie”, w opozycji do „życia na czas”, ma zachęcić do dobrego przeżycia każdego dnia i odejścia od biegu dzisiejszego świata, sterowanego pieniądzem i dążeniem do kariery

tłumaczy Marzena Kasprzak, koordynator Marszu dla Życia.

Poznaniaków do udziału w Marszu zachęca wisząca od marca na płotach parafii wystawa „Jestem człowiekiem”, która przedstawia najważniejsze fazy rozwoju dziecka.

Z plansz wystawy dowiadujemy się m.in. kiedy kształtują się kubki smakowe, struny głosowe, czy paznokcie. Tak radośnie przedstawione życie spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem

– mówi ks. Tomasz Brussy, Asystent Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Organizatorzy zapraszają też do włączenia się w modlitwę w przeddzień Marszu. O godz. 18:30 w parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego na poznańskiej Wildzie odbędzie się czuwanie w obronie życia, podczas którego będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli 9-miesięcznej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone w łonie matki.

Na portalach społecznościowych trwa też akcja #CzasNaZycie zapraszająca do udziału w Marszu i wyrażania swojego „tak” dla życia. Już ponad 100 osób włączyło się we wspólną zabawę, robiąc zdjęcie z hasłem tegorocznego Marszu i udostępniając na swoich profilach, wśród nich JE ks. abp Stanisław Gądecki.

Marsz na Życie na stałe wpisał się w kalendarz poznańskich, rodzinnych imprez. W tym roku jest on częścią Poznańskiego Tygodnia Rodziny. Szczegółowe informacje na temat Marszu oraz akcji towarzyszących można znaleźć na stronie www.marszdlazycia.pl.