Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus? Debata Walentynkowa – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus? Debata Walentynkowa

O różnicach między kobietami a mężczyznami, które potrafią łączyć, będą dyskutowali poznańscy studenci z zaproszonymi ekspertami. To już ósma Debata Walentynkowa, organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 16 marca o godz. 19:00 w Auli Magna Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej.

Ona i on - różnice które łączą. Debata Walentynkowa

Debaty Walentynkowe to ogólnopolska inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM), której zadaniem jest skłonienie ludzi młodych do głębszej refleksji na temat miłości i związków. Podobne spotkania odbywają się od lat na przełomie lutego i marca.

– Akcja jest o tyle wyjątkowa, że w jednej sali oprócz ekspertów z różnych dziedzin spotyka się kilka setek osób, które na co dzień stykają się z danym problem i każde z nich może zabrać głos, zadać pytanie, czy wyrazić swoją opinię.

– wyjaśnia Weronika Makać, koordynująca organizację debaty.

Gośćmi tegorocznego spotkania będą:

  • Mirosław Maliński – duszpasterz akademicki z Wrocławia,
  • Jerzy Skoczylas – artysta kabaretowy związany z kabaretem Elita,
  • Ewa Hudziak – wieloletni pedagog, matka 6 dzieci, prowadzi przygotowania przedmałżeńskie, w których koncentruje się m.in. na różnicach pomiędzy płciami.

– To wydarzenie otwarte, na które zapraszamy przede wszystkim studentów poznańskich uczelni, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami oraz wszystkich zainteresowanych tematem.

– zachęca Piotr Antczak, jeden z organizatorów.

Ona i on - różnice które łączą. Debata Walentynkowa

Organizatorem spotkania jest Koło KSM przy Politechnice Poznańskiej przy współpracy z KSM Archidiecezji Poznańskiej. Patronat medialny nad debatą objęły: Radio Emaus i Przewodnik Katolicki.