Nowe władze ogólnopolskie KSM – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Nowe władze ogólnopolskie KSM

W dniach 26-28 lutego odbyła się Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych KSM w Płocku. W Sesji brało udział 130 osób, reprezentujących 30 diecezji oraz specjalni goście: bp Henryk Tomasik, bp Piotr Libera, ks. dr Paweł Rytel-Andrianik – rzecznik prasowy KEP. W trakcie obrad wybrano nowe władze krajowe.

fot. M. Podgrudny / KSM Diecezji Płockiej

Procedurę wyborczą prowadziła i nad poprawnością wyborów czuwała Komisja Skrutacyjna, w której zasiadła m.in. Agnieszka Superczyńska. W skład nowego Prezydium Krajowej Rady KSM weszli:

  • Ilona Trojnar – Przewodniczący (diecezja siedlecka),
  • Anna Dzwonkowicz – Zastępca Przewodniczącego (diecezja rzeszowska),
  • Wioletta Pietraszko – Zastępca Przewodniczącego (diecezja drohiczyńska),
  • Aleksandra Samula – Sekretarz (diecezja pelplińska),
  • Piotr Kurianowicz – Skarbnik (diecezja ełcka).

Uczestniczący w Sesji ks. bp Henryk Tomasik podkreślał zaangażowanie osób biorących udział w dyskusjach i wyborach:

Podziwiam sposób przeprowadzenia wyborów, piękne prezentacje poszczególnych osób, zatroskanie o KSM ze strony pytających. Dziękuję ustępującemu Prezydium, a nowemu życzę światła i Bożej pomocy w wypełnianiu misji.

Wiele miejsca w czasie Sesji poświęcono powstającej Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa – wspólnej inicjatywie KSM i biura prasowego Konferencji Episkopatu Polski. Jej celem jest tworzenie lokalnych środowisk dziennikarskich gromadzących młodych i zaangażowanych dziennikarzy. Gościem Sesji był ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik prasowy KEP, który omawiał z Krajową Radą temat rozwoju ewangelizacji przez Internet.

Pozdrowienia z obrad w Płocku! :) Posted by Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej on 27 luty 2016

Omówiono też m.in. kwestię Debat Walentynkowych. O poznańskiej debacie „Co się stało z mężczyznami?”, która odbędzie się 3 marca w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej, opowiadał Tomasz Kasprzak. Do udziału w obchodach 1050. rocznicy Chrztu Polski, których centralny punkt odbędzie się w sobotę, 16 kwietnia na INEA Stadionie w Poznaniu, zaprosiła Natalia Konopacka.

Poznaniacy podzielili się również swoim doświadczeniem współpracy z seniorami KSM – zarówno z tymi, którzy tworzyli struktury Stowarzyszenia przed wojną (w Poznaniu istnieje jedyny w Polsce Seniorat KSM), jak i osobami zaangażowanymi w działanie KSM jeszcze kilka lat temu. Do stałego kontaktu młodzi wykorzystują newsletter wydawany co 2 tygodnie. Uczestnikom Sesji rozdane zostały kalendarzyki promujące ideę „Związanych z KSM”.

Atrakcją, którą przygotowali członkowie Zarządu KSM Archidiecezji Poznańskiej, był vlog emitowany z Sesji Zarządów. W krótkich wejściach Natalia Konopacka, Członek Delegat na Radę Krajową, prezentowała co dzieje się w Płocku. W nagraniach wzięli udział również ks. Andrzej Witek z archidiecezji częstochowskiej, Krzysztof Kumięga, były Przewodniczący PKR KSM, Karolina Kłos z diecezji siedleckiej i młodzież z diecezji drohiczyńskiej.

Tym razem vlog #4 z gośćmi z całej Polski! Częstochowa, Siedlce, Drohiczyn i Poznań na Sesji Zarządów w Płocku :D Posted by Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej on 28 luty 2016

na podstawie pp, ilt / Płocka / KAI