Nowi członkowie KSM – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Nowi członkowie KSM

W minioną niedzielę przeżywaliśmy Święto Patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Podczas Mszy św. w katedrze poznańskiej, której przewodniczył abp Stanisław Gądecki, 18 kandydatów złożyło przyrzeczenie służyć Bogu i Ojczyźnie, stając się pełnoprawnymi członkami KSM.

fot. J. Pawlak

W homilii Metropolita Poznański podkreślił, że Jezus mówi o królestwie, ale nie jest to odniesienie do panowania, ale do prawdy. Przypomniał, że Chrystus przyszedł przynieść nowe panowanie Boże, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.

Zwracając się do członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej stwierdził, że:

wasza wiara musi przejść przez próby, musi się konfrontować z niewiarą innych, aby pozostać waszą wiarą na zawsze.

Abp Stanisław Gądecki podziękował obu Stowarzyszeniom za aktywną pracę i działania podejmowane przez cały rok.

Podczas Eucharystii 18 kandydatów zostało przyjętych do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Młodzi uroczyście złożyli przyrzeczenie wiernej służby Bogu, Kościoła i Ojczyźnie.

Po Mszy św. na Wydziale Teologicznym odbyła się uroczysta akademia. Uczestnicy wysłuchali wykładu ks. prof. Pawła Bortkiewicza ze Zgromadzenia Towarzystwa Chrystusowego pt. Inspiracje kard. Hlonda dla Akcji Katolickiej. Nowi członkowie KSM otrzymali legitymacje i odznaki. Na ręce przedstawicieli nowego Oddziału KSM w Suchym Lesie przekazana została natomiast decyzja powołania Oddziału.

Zobacz zdjęcia

Święto Patronalne, 25.11.2018

na podstawie eKAI.pl