Obchody 20-lecia - informacje dla oddziałów i kół – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Obchody 20-lecia – informacje dla oddziałów i kół

Obchody naszego jubileuszu już w sobotę! Poniżej kilka ważnych informacji dla oddziałów i kół.

1. Pomoc w przygotowaniu sali

Najwięcej pracy czeka nas w piątek (w godz. 10:00-15:00) i sobotni poranek (w godz. 8:00-12:00). Będziemy wówczas w gimnazjum ustawiać krzesła i stoły, dekorować salę i przygotowywać ją na popołudniową galę i bal. Korzystając z trwających ferii zbierzcie oddziały i włączcie się w te przygotowania! Na pewno pójdzie nam sprawniej :) Nasze prace w sobotę zakończymy w południe, aby mieć czas na przygotowanie się do jubileuszu. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Magdy Szulty (magda.szulta@poznan.ksm.org.pl).

Wszystkich chętnych zapraszamy też do biura KSM w środę, 08.02. o godz. 18:00!

2. Ciasta

Zwracamy się z prośbą do każdego z oddziałów i kół o upieczenie 2 ciast i dostarczenie do godz. 14:00 do gimnazjum, w którym odbywać się będą gala i bal. Ciasta przyjmować od Was będą Marzena Kasprzak i Stefania Superczyńska. Już dziś zgłoście swoim opiekunom, czy i ile ciast jesteście realnie w stanie przygotować.

3. Schola

Szukamy osób, które chciałyby tworzyć scholę śpiewającą w czasie Mszy św. Zapewne macie w swoich oddziałach i kołach osoby, które potrafią dobrze śpiewać i świetnie by się do tego nadawały! Prosimy o kontakt z Dominiką Mosion (na Facebooku lub dominika46@poczta.onet.pl). Próby zaplanowane są w piątek, 10.02. i w sobotę, tuż przed Mszą św.

4. Sztandary

Macie oddziałowy sztandar? Koniecznie zabierzcie go ze sobą na sobotnie uroczystości! 3-osobowe poczty sztandarowe wejdą przed godz. 15:00 do kościoła i będą stały tam w czasie Mszy św., której przewodniczył będzie JE bp Grzegorz Balcerek. Instrukcji na miejscu udzielą Wam Paulina Strzyżewska i Aleksander Wawrzyniak. Jak najszybciej zgłoście Paulinie chęć wystawienia swoich delegacji (paulina.strzyzewska@o2.pl).

5. Sprawy logistyczne

Wszystkich Was po zakończeniu gali zapraszamy piętro niżej do obejrzenia jubileuszowej wystawy. Będzie tam przygotowany drobny poczęstunek. Piętro, gdzie zlokalizowana będzie wystawa, to również doskonałe miejsce do rozmów z wszystkimi gośćmi, którzy będą nam towarzyszyć 11 lutego.

Na auli zostaną tylko wybrani mężczyźni (do których już się odezwaliśmy albo zrobimy to na dniach :), którzy w tym czasie przenosić będą krzesła i przygotowywać salę na bal.

Po zakończeniu ustawienia krzeseł osoby zapisane na bal będą zaproszone znów na aulę, gdzie podawany będzie obiad. Uwzględnijcie to oglądając wystawę – drobny poczęstunek najlepiej zostawić gościom, którzy pierwszą częścią zakończą nasze świętowanie i nie będą brali udziału w drugiej części – balu :)


Więcej informacji o obchodach 20-lecia udziela i na pytania odpowiada Tomek (tomasz.kasprzak@poznan.ksm.org.pl).