Papież Franciszek pozdrawia uczestników Marszu dla Życia w Poznaniu – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Papież Franciszek pozdrawia uczestników Marszu dla Życia w Poznaniu

„Jego Świątobliwość Franciszek poinformowany o Marszu dla Życia, który przejdzie ulicami Poznania w niedzielę 11 maja br., serdecznie pozdrawia jego organizatorów i wszystkich uczestników” – czytamy w liście, który dotarł do abp. Stanisława Gądeckiego z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Papież udzielił Apostolskiego Błogosławieństwa uczestnikom marszu.

W piśmie podpisanym przez abp. Angelo Becciu, substytuta Sekretariatu Stanu, czytamy, że papież:

łączy się duchowo ze wszystkimi, którzy przez udział w marszu pragną zwrócić uwagę na piękno życia, jakim Bóg obdarzył człowieka, wyrazić swoje poparcie dla ewangelicznego modelu rodziny i wychowania, upomnieć się o prawa dzieci przed narodzeniem oraz uwrażliwić opinię publiczną i odpowiedzialne władze na sytuację rodziny.

W liście przypomniane zostały słowa papieża wygłoszone 2 lutego br., że każdy wierzący powinien bronić życia na wszystkich jego etapach.

Ojciec Święty kieruje te słowa również do uczestników Marszu dla Życia w Poznaniu. Życzy, by przesłanie marszu, oparte o słowa świętego Jana Pawła II: «Przyszłość świata idzie przez rodzinę», uwrażliwiło wszystkich, a szczególnie instytucje odpowiedzialne za podejmowanie konkretnych działań, na potrzeby rodzin i ochronę życia

– czytamy w liście, który zostanie odczytany przez bp. Grzegorza Balcerka podczas poznańskiego Marszu dla Życia.

Niech świadectwo rodzin katolickich, ich troska o życie, będzie istotnym zadaniem ewangelizacji. Niech będzie także okazją, by ukazać wszystkim, z szacunkiem i odwagą, piękno małżeństwa, rodziny i poczętego życia w świetle nauczania Chrystusa

– pisze abp Becciu.

Marsz dla Życia wyruszy z placu Adama Mickiewicza w niedzielę, 11 maja, po godz. 15, a jego zakończenie planowane jest o godz. 17 w katedrze poznańskiej.

Marsz poprzedzi festyn, na który złożą się m.in. koncert Magdy Anioł, finał akcji „Pieluszka dla Maluszka” i konkurs na najlepszy baner marszowy. Będą też liczne atrakcje dla dzieci, np. malowanie twarzy, pokazy szczudlarzy czy zabawy z chustą klanzy.


Źródło: Archidiecezja Poznańska, KAI