Przed nami XIII Gra Patriotyczna – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Przed nami XIII Gra Patriotyczna

Zapraszamy do udziału w XIII Grze Patriotycznej, która odbędzie się 9 (dla uczniów szkół) i 10 (dla grup i wspólnot) listopada 2018 r. na terenie Poznania. W tym roku ma ona szczególny wydźwięk z uwagi na rocznice, które obchodzimy – 100. rocznicę odzyskania niepodległości oraz 100. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego.

fot. K. Superczyński

Temat gry: „Od powstania do traktatu wersalskiego – czyli jak to z powstaniem wielkopolskim było”

Co to w ogóle jest „gra miejska”?

Gra miejska to podchody, w których głównym zadaniem jest dostanie się do ustalonego miejsca poprzez rozwiązywanie zadań i łamigłówek. Poza nimi zawodnicy na swojej drodze spotykają łączników, którzy postawią ich przed kolejnymi wyzwaniami i są dodatkowym odniesieniem do tematu i fabuły gry (np. w grze związanej z bitwą pod Grunwaldem gracze mogliby spotkać Urlicha von Jungingena). Wygrywa ta drużyna, która najszybciej i najlepiej wykona zadania. Ma się rozumieć na zwycięzców czeka nagroda.

Gra miejska w Poznaniu

fot. A. Borkowski

XIII Gra Patriotyczna

Gra odbędzie się 9 i 10 listopada między godziną 10:00 a 14:00 (szczegóły w Regulaminie). Punktem początkowym będzie Plac Wolności (koło fontanny). Zawodnicy będą grali w grupach liczących 5-10 osób (z każdą grupą musi iść osoba dorosła, będąca opiekunem grupy).

Grupy można zgłaszać do 31 października na mail: filip.nienartowicz@poznan.ksm.org.pl.

Ważne informacje

  • Gra dla uczniów szkół odbędzie się 9 listopada*
  • Gra dla grup i wspólnot odbędzie się 10 listopada

*Gra przeznaczona jest dla uczniów szkół podstawowych (klasy 7 i 8), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Należy zapoznać się z Regulaminem i do 31 października dostarczyć wypełnioną kartę zgłoszeniową do biura KSMAP (adres na stronie). Gdyby okazało się to niemożliwe, można wysłać jej skan i przynieść jej oryginał na samą grę.


Realizujemy projekt „Od powstania do traktatu wersalskiego – czyli jak to z powstaniem wielkopolskim było” w ramach konkursu grantowego „Wspieramy Rozwój” organizowanego przez firmę CEDROB S.A.
CEDROB S.A.

Patronat medialny

Dziękujemy za wsparcie