Razem niesiemy pomoc - konferencja prasowa Caritas i KSM – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Razem niesiemy pomoc – konferencja prasowa Caritas i KSM

Zapraszamy na konferencję prasową organizowaną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej: „Razem niesiemy pomoc”.

Konferencja prasowa Caritas i KSM

Konferencja odbędzie się w poniedziałek, 4 kwietnia br. o godz. 11:30 w siedzibie Caritas Archidiecezji Poznańskiej (Rynek Wildecki 4a).

Zaproszeni goście omówią szczegóły dwóch akcji charytatywnych:

  • Kilometry Caritas – akcja bicia rekordu Guinessa w najdłuższej „drodze” złożonej ze złotówek, w której po raz pierwszy weźmie udział Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Polega na układaniu kilometrów z monet o nominale 1 zł, które następnie zostaną przeznaczone na remont Domu Dziecka im. Św. Rodziny w Lesznie.
  • Pieluszka dla Maluszka – 4. edycja akcji charytatywnej związanej z Archidiecezjalnym Marszem dla Życia, koordynowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. Dary ze zbiórki pieluch dla dzieci i pieluchomajtek dla dorosłych, która corocznie odbywa się w kilkudziesięciu parafiach, szkołach i urzędach, przekazywane są do domów dziecka, Domu Samotnej Matki w Kiekrzu i potrzebujących rodzin. W minionych edycjach zebrano łącznie 88 tys. pieluch.

Głos podczas konferencji zabiorą:

  • Grażyna Tokarek – koordynator akcji Kilometry Caritas,
  • ks. Mateusz Napierała – Z-ca Dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej,
  • Natalia Konopacka – koordynator Archidiecezjalnego Marszu dla Życia,
  • ks. Tomasz Brussy – Asystent Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

4 kwietnia to również Dzień Świętości Życia. Zaproszeni goście zaprezentują hasło tegorocznego Archidiecezjalnego Marszu dla Życia, który przejdzie ulicami Poznania 12 czerwca, a także zainaugurują konkurs dla dzieci i młodzieży przygotowujący do Marszu.


Informacji udziela: Tomasz Kasprzak, Prezes Zarządu Diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej (tomasz.kasprzak@poznan.ksm.org.pl, tel. 603 432 717)