Rekolekcje wielkopostne – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Rekolekcje wielkopostne

W dniach 26-28 lutego oraz 4-6 marca br. w ośrodku rekolekcyjnym w Konarzewie odbędą się rekolekcje pod hasłem „#YOLO – możesz więcej”.

Tematem przewodnim będzie duchowość Ignacego Loyoli. Skupimy się na chrześcijańskim podejściu do życia i nauczaniu świętego. Podczas spotkania opiekę duchową sprawować będą:

 • I turnus – ks. Sergiy Rudchenko SChr, Asystent Oddziału KSM w Pyrzycach (diecezja szczecińsko-kamieńska),
 • II turnus – ks. Mateusz Napierała, duszpasterz akademicki, Asystent Koła KSM przy Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
Rekolekcje wielkopostne KSM

Rekolekcje rozpoczną się w piątek o godzinie 18:00. Planowane zakończenie w niedzielę ok. godziny 13:00.

FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY

Koszt udziału wynosi 75 zł. Dodatkowo, dzięki systemowi motywacyjnemu, koszt ten można obniżyć o 12 zł. Wydarzenie jest finansowane ze środków FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY. Zgłoszenia i wpłaty na konto KSM do 22 lutego br. Informacji udziela i zapisy przyjmuje Filip Nienartowicz (filip.nienartowicz@poznan.ksm.org.pl).

Przypominamy, że zgodnie z ustaleniami z ostatnich rekolekcji, po 22 lutego ulga wynikająca z systemu motywacyjnego przestaje obowiązywać. Niedokonanie wpłaty do tego terminu skutkuje utratą zniżki (koszt udziału w rekolekcjach wynosi 75 zł).

Dojazd na rekolekcje

 • AUTOBUSEM – z Poznania (Górczyn) można dojechać do Konarzewa (Pętla) autobusem numer 703
 • SAMOCHODEM – z Poznania można dojechać samochodem do Konarzewa (ul. Kościelna 2). Zobacz mapę →

Co zabrać

 • Pismo Święte,
 • różaniec,
 • legitymację KSM,
 • notatnik i długopis,
 • śpiwór,
 • instrument, jeśli grasz,
 • a przede wszystkim dobre nastawienie i chęć zmiany swojego życia.

Zbiórka elektrośmieci

zbieraMY przetwarzaMY pomagaMY
Jedziesz na rekolekcje KSM? Masz na zbyciu stare baterie, płyty, komórki? Zabierz ze sobą i weź udział w akcji zbierania elektrośmieci, w którą włączyła się mama jednej z KSM-owiczek! :) Nic nie płacisz, możesz pomóc w kupowaniu dla dzieciaków z wiosek sprzętu i zbieraniu funduszy na remonty. Więcej o akcji na www.zbieramto.pl.

Uwaga! Uczestnicy II turnusu!

Z powodu choroby naszego rekolekcjonisty, plan rekolekcji uległ zmianom. Czekamy na Wasz przyjazd w godz. 17:00-17:45. O godz. 18:00 udamy się na Mszę św. parafialną. Wszystkich, którzy już teraz wiedzą, że nie uda im się dotrzeć na Mszę św., koniecznie prosimy o wcześniejszy kontakt.

Opiekę duchową sprawować będzie i konferencje wygłosi dk Damian Dudkowiak. Czas na spowiedź przewidziany jest w: piątek w godz. 17:00-18:00 (w parafii), w sobotę przed Mszą św. i podczas adoracji oraz w niedzielę przed Mszą św.

Do pobrania

Karta zgłoszeniowa (pdf)
Karta zgłoszeniowa (docx)
Koszt uczestnictwa dla członków oddziałów i kół (pdf)
Program rekolekcji – II turnus (pdf)