Rybojedzko 2015: Stań do walki! – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Rybojedzko 2015: Stań do walki!

Już w sobotę rozpoczynamy nasz wielki wakacyjny obóz formacyjny! W Rybojedzku spotka się ponad 80 osób! Przez dziewięć dni będziemy łączyć przyjemne z pożytecznym.

Nocleg pod namiotami, zabawy integracyjne, ogniska, podchody to wszystko ma sprawić, że czas spędzony na obozie będzie pełen radości. Codzienna Eucharystia, spotkania formacyjne, dyskusje i warsztaty pozwolą nam na duchowy wzrost w tym wakacyjnym czasie.

Wszystko w jednym miejscu, połączone niesamowitą atmosferą we wspólnocie młodych ludzi. Gwarantujemy mnóstwo niezapomnianych wspomnień.

Dojazd i powrót z obozu

Obóz rozpoczyna się obiadem w sobotę 18.07. o godzinie 15:00 w Ośrodku ZHP i kończy się w niedzielę 26.07. o godzinie 14:00. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uczestników podczas dojazdu i powrotu z obozu. Transport w obie strony odbywa się na koszt uczestnika.

Na miejsce dotrzeć można pociągiem:
PKP Koleje Wielkopolskie, Poznań Główny – Stęszew, 13:52-14:17. Z dworca w Stęszewie uczestnicy zostaną odebrani samochodami i dowiezieni do obozu. Pociągiem tym jechać będzie jedna z organizatorek obozu i uczestnicy mogą podróżować wraz z nią. Na dworcu będzie można ją znaleźć pod tablicą odjazdów, naprzeciwko kas biletowych. W ręce będzie trzymać żółtą kartkę z napisem „KSM RYBOJEDZKO” (tel. 725 960 310)

Do obozu można dotrzeć również samochodem (https://goo.gl/Ml9LDg).

Z obozu uczestników można odbierać samochodem od godziny 14:00.

Możliwy jest również powrót pociągiem:
PKP Koleje Wielkopolskie, Stęszew – Poznań Główny, 14:50-15:16. Na dworzec w Stęszewie uczestnicy zostaną przewiezieni samochodami. Pociągiem tym jechać będzie jedna z organizatorek obozu i uczestnicy mogą podróżować wraz z nią.
Prosimy o zgłoszenie chęci dojazdu i powrotu z obozu pociągiem, abyśmy mogli odpowiednio wcześniej przygotować się na transport osób z i na dworzec.

Na miejsce koniecznie należy wziąć ze sobą oryginał karty zgłoszeniowej i podpisany regulamin! Więcej w obozowym know-how.

Obozowy przewodnik: Rybojedzko – know-how można pobrać tutaj: http://goo.gl/tO2NIX

Gra nocna „Podchodzenie obozu”

Bezpośrednim celem zabawy w podchodzenie obozu jest zdobycie flagi obozowej i proporców zastępowych w sposób niezauważony. Z wychowawczego punktu widzenia zabawa ta przyczynia się do rozwoju takich cech, jak: praca zespołowa, zwinność, odwaga, spostrzegawczość, umiejętność rezygnowania z własnych ambicji na rzecz dobra wspólnego.

Przyjazd w celu podchodzenia obozu grupa podchodząca zgłasza Komendantowi obozu (tel. 603 432 717) na co najmniej 24 godziny przed rozpoczęciem gry. Komendant obozu może nie wyrazić zgody na przyjazd grupy podchodzącej bez podania przyczyny.

Wszyscy chcący wziąć udział w grze nocnej, są zobowiązani do zapoznania się i przestrzegania regulaminu dostępnego tutaj: http://goo.gl/0gwXG9

Kontakt

Komendantem obozu będzie Tomasz Kasprzak (tel. 603 432 717)
Kierownikiem obozu będzie ks. Tomasz Brussy (tel. 501 637 679)