Rybojedzko - I turnus – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Rybojedzko – I turnus

Za nami I turnus wakacyjnego obozu rekolekcyjnego w Rybojedzku. Dzięki ks. Piotrowi Szkudlarkowi, kadrze i zastępowym, mogliśmy na bieżąco śledzić na Twitterze jak toczy się obozowe życie. Na koniec – podsumowanie całego minionego tygodnia.

PIĄTEK

Rozpoczęcie turnusu.

SOBOTA

Dzisiaj „stągwia cudów” zmieniała nasze zwyczajne życie w wyborne wino. Za nami: warsztaty Team building, adoracja i Eucharystia z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, formację oparta o obraz wody. A na obiad były pyszne kluski z kapustą :) Odwiedzili nas Nienartowicze z Zosią, która bawiła się przednio w czasie koronki.

Obóz w Rybojedzku. Dzień pierwszy

NIEDZIELA

Wczorajszy dzień był bardzo intensywny. Od rana poszliśmy do kościoła w Tomicach, aby przeżywać niedzielną Eucharystię w tutejszej wspólnocie parafialnej. Wiele radości przyniosły warsztaty o kobiecości i męskości, które przeprowadzili goście z Poznania. Podczas spotkania formacyjnego staraliśmy się zgłębiać smak chleba. Wieczorem z kolei wyruszyliśmy na nocne podchody.

Rybojedzko. Wakacje z wartościami KSM

PONIEDZIAŁEK

Dziś po podchodach wstaliśmy znacznie później. Nasz zaspany obóz najechała ekipa filmowa, by rozmawiać o papieżu Franciszku. Oprócz dzisiejszego smaku – soli, dzień upłynął nam także na smakowaniu surówki. Podsumowaliśmy przebieg podchodów, a wieczorem bawiliśmy się wspaniale przy ognisku. Niestety po podchodach kilka osób nabawiło się kleszczy i nieciekawych ukąszeń innych owadów i musieliśmy korzystać z pomocy przychodni. Dzień był niezwykle radosny.

Wakacje Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

WTOREK

Odkrywaliśmy tego dnia wartość naszej wiary dzięki obrazowi ziarnka gorczycy. Na warsztatach staraliśmy się wyłuskać prawdę  o istocie, przyczynach i leczeniu  homoseksualizmu. Wieczorem przy ognisku wczuwaliśmy się w role KSM’owe. Odwiedził nas ksiądz asystent oddziału na Starołęce, ks. Rafał Grochowiak. Wakacyjne obozy Katolickiego Stowarzyszenia MłodzieżyRozegraliśmy też mecz piłki siatkowej kadra kontra uczestnicy :) Wynik 2:2.

Sport w KSM. Co można robić w KSM? Obóz rekolekcyjny w Rybojedzku

ŚRODA

Dziś przeżyliśmy słodki dzień, za sprawą symbolu miodu. Odkrywaliśmy doświadczenie zaufania drugiemu człowiekowi, za sprawą zabawy w ślepca. Przy ognisku rozmawialiśmy o istocie naszej wspólnoty.

Wakacje Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Formacja w KSM

CZWARTEK

PIĄTEK

ks. Piotr Szkudlarek