Słowo Asystenta na grudzień – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Słowo Asystenta na grudzień

Na początku jeszcze kilka słów o tym co mówił papież Franciszek do katechetów. Trzecim elementem zaczynania na nowo od Chrystusa jest według Następcy św. Piotra nie lękać się wraz z Nim iść na peryferie. Ojciec Święty zachęca nas byśmy na nowo sięgnęli po Księgę proroka Jonasza, ponieważ uczy nas ona byśmy nie bali się porzucać naszych schematów, aby iść za Bogiem, bo Bóg zawsze zmierza dalej. Jest zawsze ponad naszymi schematami. W naszym byciu dobrymi świadkami Chrystusa nie jesteśmy sami, On nas zawsze wspiera i nie karze chodzić na te peryferie samemu. Jezus nie mówi: idźcie, radźcie sobie. Nie! Jezus mówi: Idźcie, Ja jestem z wami. Moi drodzy Pan zawsze jest z nami, w naszym powołaniu do bycia w KSM-ie także, nigdy nie pozostawia nas samych sobie. Nie lękajmy się angażować by wychodzić na peryferie, poprzez Wasze otwarcie, czas, który poświęcacie KSM-owi możemy w pełni realizować to wezwanie papieża do wychodzenia na peryferie.

Moi drodzy KSM-owicze trwamy w niezwykłym okresie Adwentu, który jak przypomnieli Księża Biskupi w liście na początek tegorocznego Adwentu, jest czasem porządkowania naszych serc. Co raz mniej nasza kultura zachęca nas do czekania, raczej nie lubimy czekać. To taka „kultura chwili”, która zachęca byśmy wszystko mieli od razu, na już. Możemy porozumiewać się z ludźmi z końca świata w jednej chwili i to jest dobre, ale wszystkiego na już mieć się nie da. Adwent uczy nas właśnie czekania, to co dobre jestwymagające i potrzeba czasu by się przygotować. Kiedy po długim przygotowaniu, coś się otrzymuje, coś się spełnia, to wtedy jest wielka radość.

Życzę Wam byście otwarli Wasze serca na Bożą Dziecinę i pozwalali Jej się prowadzić, Dziecię Jezus zawsze idzie przed nami. Z całego serca życzę Wam byście przeżyli te święta Bożego Narodzenia w rodzinnej atmosferze umacniając też więzi rodzinne, które trzeba pielęgnować i o które trzeba nam wszystkim dbać.

Odwagi! Nie bójcie się! Oto wasz Bóg, oto pomsta; przychodzi Boża odpłata; On sam przychodzi, aby was zbawić”

Z KSM-owym GOTÓW!
ks. Tomasz Brussy