Słowo Asystenta na listopad – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Słowo Asystenta na listopad

Dzisiaj też kilka słów o tym co mówił papież Franciszek, zachęcając do tego byśmy zaczynali na nowo od Chrystusa. Na początku papież poruszał temat zażyłości z Nim, zachęcał byśmy pozwolili Jemu Nan nas spoglądać, szczególnie w czasie adoracji. Dalej Ojciec Święty zachęca byśmy naśladowali Chrystusa. Zachęca byśmy Jego stawiali w centrum naszego życia, a nie siebie samych, dla nas On powinien być najważniejszy. Następnie papież mówi byśmy jako katolicy, jako katecheci, którym każdy z nas jest, mieli świadomość daru wiary i byśmy tym darem dzielili się z innymi. Serce katechety zawsze przeżywa ten ruch „skurcz – rozkurcz”: zjednoczenie z Jezusem – spotkanie z bliźnim. Skurcz – rozkurcz. Jeśli brakuje jednego z tych dwóch ruchów, serce przestaje bić, staje się martwe. Oby nasze serca zawsze były tym pragnieniem umacniania swojej wiary i dzielenie się nią z innymi.

Chciałbym zwrócić Waszą uwagę w tym miesiącu także na rzeczywistość patriotyzmu i tego jak możemy go jako KSM – owicze, jako młodzi Polacy przezywać, muszę przyznać, że ta sprawa leży mi bardzo mocno na sercu.

Miesiąc listopad to zawsze kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą umiłowaną Ojczyznę, w tym roku to już 95 rocznica. To czas refleksji to co znaczy być patriotą dla nas dzisiaj. Wielu przedstawicieli świata mediów, polityki nawet i szeroko pojętej kultury pragnie nam wyszydzić i obrzydzić świętowanie miłości i szacunku do Ojczyzny. Trzeba nam jako młodym Polakom dbać o dorobek polskiej tradycji i kultury, trzeba nam poznawać dzieje narodu. Dbaniem o ducha patriotyzmu jest też nasz szacunek do sztandaru, także KSM – owego, to zawsze zaszczyt przy nim stać i chciałbym Was zachęcić byście zawsze z dumą przy nim stali i godnie tym samym reprezentowali nasze Stowarzyszenie.

Módlmy się by nasza Ojczyzna była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

Z KSM – owym GOTÓW!

ks. Tomasz Brussy

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię i nazwisko

Twoje imię i nazwisko jest wymagane

Wpisz swój adres email

Email jest wymagany

Wpisz swój komentarz