Słowo Asystenta na październik – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Słowo Asystenta na październik

ks. Tomasz Brussy - Asystent Diecezjalny KSMMoi drodzy trwamy w tym pięknym miesiącu, który uczy nas i przypomina nam o niezwykłej wadze modlitwy, szczególnie modlitwy różańcowej. Zachęcam by sięgać po ten piękną formę modlitwy. Jedna dziesiątka różańca to poświęcenie niecałych 5 minut, tak nie wiele oddajemy ze swojego czasu by prosić o tak wiele, by zapraszać Boga w swoje serce przez wstawiennictwo Matki Bożej. Bardzo gorąco zachęcam by włączać się we wspólnotę Róż Różańcowych KSM naszej Archidiecezji. Św. Josemaria Escriva mówił: Święty różaniec jest potężną bronią. Używaj jej z ufnością a zadziwią cię wyniki.

Chciałbym przez najbliższe 3 miesiące przybliżyć słowa papieża Franciszka, który zachęca by zaczynać na nowo od Chrystusa. Mówi o tym poruszając trzy zasadnicze kwestie.

W tym miesiącu o pierwszej z nich. Zaczynanie od Chrystusa, jaki mówi Franciszek, to zażyłość z Nim. Ojciec Święty przypomina nam jak ważna jest modlitwa adoracji, nie raz trudna i wymagająca, ale piękną jest ta forma modlitwy, także gdy podejmuje się ją w ciszy i pozwala Chrystusowi patrzeć na siebie. Zachęcam Was drodzy KSM-owicze gdy tylko macie okazje pozwalajcie Chrystusowi patrzeć na Was, gdy mijacie jakiś kościół wejdzie chociaż na krótką modlitwę i pozwólcie Jemu na Was spoglądać. Modlitwa to nigdy nie jest czas stracony.

Chodzi o postawę, o przebywanie z Jezusem przez całe życie. Jest to trwanie w obecności Pana, pozwolenie, aby On na nas spoglądał. Chciałbym was zapytać: jak przebywacie w obecności Pana? Spojrzenie na Pana, na tabernakulum. Co czynicie? Ktoś mi powie: rozmyślam, mówię. Ale czy pozwalasz, by Pan na ciebie spoglądał? On na nas patrzy. Jest to sposób modlitwy. Pozwalasz, by Pan na ciebie patrzył? Jak to się robi? Patrz na tabernakulum i pozwól na siebie patrzeć! To proste. Może trochę nudne. Zasypiam. Śpij! On i tak na ciebie patrzy. Ale bądź pewien, że On na ciebie patrzy! – papież Franciszek.

Z KSM-owym GOTÓW!
ks. Tomasz Brussy
Asystent Diecezjalny
KSM Archidiecezji Poznańskiej