Aktualności – Strona 2 z 22 – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej
Aktualności

Ogólnopolski Dom KSM

Spełnijmy marzenie KSM-owiczów o wspólnym Ogólnopolskim Domu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży!

„Co Chrystus mógłby dziś powiedzieć o mnie?”

W miniony weekend odbyło się diecezjalne spotkanie opłatkowe. Do Kaźmierza zjechali przedstawiciele kierownictw oddziałów KSM z całej diecezji.

1% podatku dla Waszego oddziału

Zachęcamy do promowania możliwości przekazania 1% podatku na cele statutowe KSM. W biurze naszego Stowarzyszenia można odebrać ulotki promujące akcję, możecie też umówić się z opiekunem z ramienia Zarządu, aby je Wam przekazał.

Zjazd Diecezjalny KSM

Wybory uzupełniające do Zarządu Diecezjalnego

W sobotę, 9 lutego w Poznaniu odbędzie się Zjazd Diecezjalny z wyborami uzupełniającymi do Zarządu Diecezjalnego.

Warsztaty muzyczne

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących rozwijać się artystycznie na warsztaty muzyczne organizowane przez Diecezjalną Sekcję Muzyczną, które odbędą się w sobotę, 2 lutego w biurze KSM.

II Kolędowanie na Junikowie

Przed nami drugie Spotkanie Kolędowe na Junikowie! Serdecznie zapraszamy wszystkich KSM-owiczów (szczególnie tych, którym mało było śpiewania przy wigilijnym stole) już w piątek, 4 stycznia do parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Poznaniu.

Opłatek kierownictw

Opłatek kierownictw

Oddział KSM nr 95 w Kaźmierzu serdecznie zaprasza na diecezjalne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w sobotę, 5 stycznia 2019 r.

Bal karnawałowy KSM

Lada moment ogarnie nas karnawałowe szaleństwo! Serdecznie zapraszamy wszystkich KSM-owiczów naszej archidiecezji na bal karnawałowy, który odbędzie się 12 stycznia 2019 r. w Rawiczu.

Życzenia bożonarodzeniowe

Drodzy Druhowie! Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.

Odwaga, poszerzanie wiedzy historycznej i pamięć

W wyjątkowej lekcji historii mieli okazję wziąć udział młodzi w czasie spotkania „Tożsamość jutra” organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Na poznańskiej Głównej odbył się pokaz filmu „Tożsamość 1918-2018”, a po nim panel dyskusyjny…

Na Głównej o tożsamości narodowej

Dziś na poznańskiej Głównej otwarty panel dyskusyjny na temat tożsamości polskiego narodu organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Tożsamość jutra

KSM z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zaprasza na pokaz filmu „Tożsamość 1918-2018”, a po nim – przy dobrej kawie lub herbacie i słodkim poczęstunku – na krótką dyskusję nt. naszej tożsamości…

Rekolekcje adwentowe KSM

Zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które odbędą się w dniach 14-16 grudnia w Konarzewie. Będziemy mówić o wartościach charakteryzujących każdego KSM-owicza oraz o ich obronie w dzisiejszych czasach.

Nowi członkowie KSM

W minioną niedzielę przeżywaliśmy Święto Patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Podczas Mszy św. w katedrze poznańskiej, której przewodniczył abp Stanisław Gądecki, 18 kandydatów złożyło przyrzeczenie służyć Bogu i Ojczyźnie, stając się…

Diecezjalny Turniej Siatkówki

Diecezjalny Turniej Piłki Siatkowej

Dnia 8 grudnia 2018 roku w Lesznie odbędzie się Diecezjalny Turniej Piłki Siatkowej oraz dnia 1 grudnia przez około 4 godziny – diecezjalny trening piłki siatkowej.

Oddział KSM nr 96 w Suchym Lesie, założony w listopadzie 2018

3… 2… 1… GOTÓW!

16 listopada odbyło się spotkanie założycielskie nowego Oddziału KSM w naszej diecezji – przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suchym Lesie. Decyzję powołania Oddziału nowo wybrane kierownictwo otrzymało w Święto Patronalne…

Polak z sercem!

Zachęcamy, aby włączyć się w akcję charytatywną organizowaną przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w całej Polsce! „Polak z sercem!” to działanie, którego adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi i Ukrainie.

Zapraszamy na Święto Patronalne

Druhny i druhowie! Członkowie, członkowie seniorzy i kandydaci! Zbliża się najważniejszy dla nas, związanych z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, dzień w roku – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, nasze Święto Patronalne.

Najlepsza lekcja historii

Ponad 120 młodych ludzi wzięło udział w XIII Grze Patriotycznej organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości.

Gra miejska w Poznaniu

KSM organizuje Grę Patriotyczną dla młodych

Na aktywne i oryginalne obchody Święta Niepodległości zaprasza Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. W piątek i sobotę odbędzie się 13. edycja Gry Patriotycznej, w której udział weźmie 13 drużyn z całej Wielkopolski. Gra miejska,…