Święto Patronalne 2014 – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Święto Patronalne 2014

Już w najbliższą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – Święto Patronalne KSM i AK. Podczas Mszy św. o godz. 15:00 w katedrze poznańskiej 34 młodych złoży przyrzeczenie służyć Bogu i Ojczyźnie.

Przyrzeczenie KSM

fot. K. Superczyński

Mszą św. o godz. 15:00 w katedrze poznańskiej rozpoczniemy obchody Święta Patronalnego. Przewodniczyć jej będzie JE ks. abp Stanisław Gądecki Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. W tym roku w nasze szeregi wstąpi 34 nowych członków z 9 oddziałów i 1 koła. Próba dla nich rozpocznie się już o godz. 13:30.

Ok. godz. 16:30 przejdziemy do budynku B Wydziału Teologicznego na poczęstunek. O godz. 17:00 dalsza część uroczystości – akademia w auli Wydziału Teologicznego. Prezesom oddziałów i kół, z których pochodzą nowo przyrzekający wręczone zostaną legitymacje i odznaki. Wysłuchamy też wykładu s. Noemi ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej o bł. Edmundzie Bojanowskim – nowym Patronie Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej, a także krótkiego koncertu młodzieżowego zespołu „Droga”.

Zapraszamy do wspólnego przeżywania naszego święta!