#ŚwiętujmyRazem – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


#ŚwiętujmyRazem

Pokażmy, że wszyscy razem świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości! Zachęcamy do udziału w lokalnych obchodach oraz wystawienia pocztów sztandarowych w czasie Mszy św. i innych uroczystości!

#ŚwiętujmyRazem

#ŚwiętujmyRazem 11 listopada! 🇵🇱 Pokaż, że jesteś dumny z Niepodległej i ustaw nakładkę na swoje zdjęcie profilowe!

Msza św.

W Poznaniu Msza św. z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości zostanie odprawiona w niedzielę, 11 listopada o godz. 10.00 w Farze Poznańskiej (ul. Gołębia 1). Przewodniczyć jej będzie bp Damian Bryl. Szukamy dziewczyn, które mogłyby współtworzyć poczet sztandarowy w czasie Mszy. Informacji udziela druh Tomasz (tomasz.kasprzak@poznan.ksm.org.pl).

Atrakcje w Poznaniu i nie tylko

Mapę atrakcji przygotowanych w związku ze świętowaniem obchodów można znaleźć na stronie www.niepodlegla.gov.pl/wydarzenia/.

Gra Patriotyczna

Przed nami 13. edycja Gry Patriotycznej, która w tym roku odbędzie się 9 i 10 listopada pod hasłem „Od powstania do traktatu wersalskiego – czyli jak to z powstaniem wielkopolskim było”. Gra odbywa się w ramach konkursu grantowego „Wspieramy Rozwój” organizowanego przez firmę CEDROB S.A. Zwycięski projekt na grant, napisany przez członków Diecezjalnej Sekcji Projektowo-Finansowej, pozwoli m.in. na zakup gadżetów dla uczestników Gry i nagród.

#niepodlegladohymnu

Zachęcamy również do udziału w akcji „Niepodległa do hymnu”. Pokażmy, że w 100. rocznicę odzyskania odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – śpiewając wspólnie hymn państwowy. Spotkajmy się w niedzielę, 11 listopada o godz. 12:00! Wybrane miejsca w naszej diecezji:

  • Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, przed wejściem do uczelni
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie

Zachęcamy do zgłoszenia dodatkowych miejsc w Waszych miejscowościach i dołączenia do akcji! Więcej informacji na: www.niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-dolacz-do-akcji/

Przed nami jeszcze jedne duże obchody – 100. rocznicy zwycięskiego powstania wielkopolskiego – które przeżywać będziemy pod koniec grudnia.