Synod o młodzieży [cytaty] – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Synod o młodzieży [cytaty]

Synod o młodzieży już za nami! Przedstawiamy 5 najlepszych cytatów podsumowujących październikowe obrady biskupów.

fot. M.Mazur/episkopat.pl

Młodzi nie są nadzieją Kościoła, tylko są teraźniejszością Kościoła. Nie chodzi o to, żeby przygotować młodych, by za lat 25, kiedy my się zestarzejemy, mogli wziąć Kościół na swoje barki, ale chodzi o to, żeby zobaczyć to miejsce, jakie dzisiaj mają w Kościele, który jest ciałem i ma wiele członków. Oni są w Kościele dzisiaj. I nie tyle liczą się rzeczy, które robimy dla nich jako Kościół, tylko z nimi. Tym bardziej, że młody człowiek najlepiej się uczy w procesie działania, nie tylko teoretycznie coś poznając, tylko właśnie angażując się.

– abp Grzegorz Ryś na łamach portalu episkopat.pl.

Mamy się czym pochwalić, jeśli chodzi o polską młodzież. Polska młodzież jest świadkiem wiary dla swych rówieśników z innych krajów, co widać było podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

– bp Marian Florczyk podczas briefingu prasowego podsumowującego synod.

Synod zachęca do tego, by parafia była domem. Chodzi o to, by nie zamykać drzwi salek parafialnych, lecz dbać o to, by one istniały, by były przygotowane do przyjęcia młodych ludzi, by młodzi ludzie tam się spotykali i by czuli się tam dobrze.

– abp Stanisław Gądecki w rozmowie z PAP.

Ważne jest, by to o czym była mowa na synodzie zostało przełożone na konkretną rzeczywistość Kościoła lokalnego i w niej zaczęło owocować.

– bp Marek Solarczyk w rozmowie z Radiem Watykańskim.

Ufamy, że jako wspólnota Kościoła będziemy umieli oddziaływać na młodych. To jest wielkie zadanie, które stoi przed nami.

– bp Marek Solarczyk podczas briefingu prasowego podsumowującego synod.


Zobacz także