Tożsamość jutra – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Tożsamość jutra

KSM z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zaprasza na pokaz filmu „Tożsamość 1918-2018”, a po nim – przy dobrej kawie lub herbacie i słodkim poczęstunku – na krótką dyskusję nt. naszej tożsamości narodowej. Spotkanie odbędzie się 17 grudnia w parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej na poznańskiej Głównej.

Jaka była kiedyś tożsamość naszego narodu, jaka jest obecnie i jaka może być w przyszłości? Takie właśnie pytanie stawiane będzie podczas debat organizowanych w ramach projektu „Tożsamość jutra”.

W naszej diecezji odbędzie się ona w poniedziałek, 17 grudnia o godz. 19:00 w salkach w parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej. Organizatorem spotkania jest Oddział KSM na poznańskiej Głównej.

Nasza poznańska Główna jest dzielnicą starą, która widziała wiele wydarzeń w historii naszego narodu i mieszkają tutaj jeszcze osoby, które dużo pamiętają z historii czasów wojennych i przedwojennych. Wielu z nas, młodych, ma przez to dużą wiedzę o dawnych czasach – właśnie z opowieści swoich przodków. Warto się nią wspólnie podzielić.

– mówi Paulina Strzyżewska, Prezes Oddziału.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu szczególnie młodych – KSM-owiczów i nie tylko – aby w przystępny sposób wymienić się poglądami, doświadczeniami i historiami zasłyszanymi od naszych przodków.

– dodaje.

Gośćmi debaty będzie m.in. Asystent Diecezjalny KSM Archidiecezji Poznańskiej ks. Michał Zamelek.

Projekt „Tożsamość jutra” realizowany jest przez „FUNDACJĘ DLA MŁODZIEŻY”

FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej