We wtorek, 11 listopada IX Gra patriotyczna – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


We wtorek, 11 listopada IX Gra patriotyczna

Dziewięć drużyn osób będzie w najbliższy wtorek aktywnie i kreatywnie spędzać Święto Niepodległości. Blisko setka młodych ludzi weźmie udział w Grze patriotycznej, którą po raz dziewiąty organizuje KSM.

W tym roku przyjrzymy się historii Polski za panowania Andegawenów i Jagiellonów.

Zaczynamy o godz. 14:00 w Parku Chopina w Poznaniu (przy ul. Podrógnej). Uczestników zapraszamy na miejsce startu już na godz. 13:45. Koniec Gry o godz. 17:00, a na oficjalne zakończenie rozgrywek wraz z wynikami przejdziemy do auli im. abpa Antoniego Baraniaka (Ostrów Tumski 2).

O inicjatywie i ciekawym wyrazie patriotyzmu młodych nasi KSM-owicze będą opowiadali w Poranku WTK we wtorek o godz. 8:30 (transmisja online na www.wtkplay.pl).

O co chodzi?

Jeśli pierwszy raz spotykasz się z naszą akcją wiedz, że jest to gra odbywająca się na zasadzie gry miejskiej. Grupy dostają na starcie informacje, gdzie ukryte są zadania i gdzie rozlokowani są łącznicy. Zadaniem zespołów jest odnalezienie tych zadań, rozwiązanie ich, spotkanie się z łącznikami oraz odnalezienie informacji, gdzie gra ma się zakończyć. Podczas trwania zabawy grupy ścigają się ze sobą. Wygrywa ta, która odnajdzie i poprawnie wykona najwięcej zadań.

Cel

Najważniejszym celem gry nie jest wygrana (też ważna), lecz poznanie historii i ciekawych miejsc znajdujących się w Poznaniu. Jest to świetny sposób (bardziej aktywny), by okazać pamięć minionych czasów i patriotyzm – a więc to co najważniejsze, by osiągnięcia minionych pokoleń nie poszły na marne.


 Tegoroczne zmagania wspierają