Nasi KSM-owicze w Westerplatte Młodych – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Nasi KSM-owicze w Westerplatte Młodych

W piątek, 28 lutego gościliśmy w toruńskim studio TV Trwam, gdzie wzięliśmy udział w emitowanym na żywo programie Westerplatte Młodych.

Do udziału w pierwszym odcinku cyklu o KSM (raz w miesiącu) zostaliśmy zaproszeni przez Asystenta Generalnego ks. Zbigniewa Kucharskiego. To wspólnie z nim, prowadzącymi i wydawcami na kilka godzin przed emisją omawialiśmy koncepcję programu. Temat, wokół którego toczyła się dyskusja w studio: „Nie jesteś samotną wyspą” miał pokazać młodym, że nie warto grać w życiu na siebie, a prawdziwą kwintesencją jest działanie dla dobra drugiej osoby.

– Dla nas bycie samotną wyspą jest abstrakcją. My działamy wspólnie, działamy drużynowo. Nasze życie to w całości poleganie na drugim człowieku, jesteśmy od ludzi zależni. Nie da się żyć samemu – mówiła na antenie Magda Szulta.

Rozmawialiśmy także o tym, czy łatwo angażować się, być aktywnym, od czego zacząć dostrzegać Boga w drugim człowieku, dlaczego potrzebujemy siebie nawzajem i jakie są naprawdę internetowe relacje. Nawiązaliśmy do podejmowanych przez nas inicjatyw, dzięki którym rówieśnicy mogą nas lepiej poznać i zobaczyć, że warto dobrze wykorzystać swoją młodość.

Podczas programu można było zobaczyć sondę, podczas której młodzi ludzie odpowiadali dlaczego ludzie czują się samotni, jak walczyć z samotnością i starali się rozwinąć skrót KSM. Swoje świadectwa przedstawili też członkowie KSM z całej Polski.

Nagranie można zobaczyć na stronie http://www.radiomaryja.pl/multimedia/westerplatte-mlodych-2/

 


Warto też wspomnieć, że dzień wcześniej, 27 lutego, można było nas usłyszeć w Magazynie Rodzinnym Radia Emaus, również emitowanym na żywo. Tematem rozmowy było dopasowanie w związku i Debata Walentynkowa, która w czwartek 6 marca odbędzie się już po raz piąty w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej.