Wola i Przyjaciele zwycięzcami IX Gry patriotycznej – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Wola i Przyjaciele zwycięzcami IX Gry patriotycznej

Osiemdziesiąt osób wzięło udział w Grze patriotycznej, zorganizowanej już po raz 9 przez KSM Archidiecezji Poznańskiej. W tym roku w Święto Niepodległości 9 drużyn poszerzało swoją wiedzę na temat historii Polski za Andegawenów i Jagiellonów.

Gra patriotyczna Poznań

fot. A. Borkowski

Każdego roku kilkudziesięciu młodych ludzi przemieszcza się po Poznaniu, szukając wyznaczonych miejsc i ukrytych w nich łamigłówek lub łączników – osób, które przekazują zadania do wykonania. Znalezienie koperty z zadaniami wcale nie jest takie proste. Czasami trzeba przeszukać krzaki, sprawdzić, co kryje się pod ławką i obejrzeć dokładnie wszystkie zakamarki starej bramy… Pomysłowość organizatorów zdaje się nie mieć granic.

Wychodzimy z założenia, że nie warto w ten dzień siedzieć przed telewizorem, skoro można samemu poznawać historię. Za pomocą łamigłówek, sondy ulicznej, rozwiązywania krzyżówek młodzi poznawali w tym roku historię z czasów Andegawenów i Jagiellonów

– mówił dla WTK Tomasz Kasprzak.

Z roku na rok wydarzenie zyskuje sobie nowych sympatyków. W tym roku wzięły w nim udział grupy m.in. z Woli, Junikowa, Duszpasterstwa Akademickiego Wilda, Starołęki, Ławicy. Dla niektórych była to już dziewiąta edycja. Uczestnicy w czasie trzech godzin zmagań uczyli się uczciwej rywalizacji oraz kreatywności.

Poprzez tę akcję chcemy pokazać, że historia wcale nie musi być nudna, a nasze miasto można poznawać w ciekawy i aktywny sposób

wspominał w rozmowie z KAI Filip Nienartowicz, jeden z organizatorów.

W tym roku, po raz kolejny, zwyciężyła drużyna z Woli z przyjaciółmi z Opatrzności i Konarzewa. Na drugim miejscu młodzi z Junikowa, a na trzecim – ze Starołęki.

O Grze mieliśmy okazję rozmawiać 11 listopada w Poranku WTK. W trakcie samych rozgrywek towarzyszyły nam ekipy WTK i TVP Poznań. Można było nas także usłyszeć w Radio Merkury, a akcją zainteresowały się Polska Agencja Prasowa, Katolicka Agencja Informacyjna i Tygodnik Niedziela.


 Tegoroczne zmagania wsparli