Wracamy we wrześniu! – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Wracamy we wrześniu!

Wakacje powoli dobiegają końca. Przed nami kolejny rok formacyjny, pełen wyzwań i nowych zadań. Wypoczęci wraz z początkiem września wracamy do pracy.

Nowy rok formacyjny KSM

fot. K. Matyasik

Planowanie pracy nowego Zarządu Diecezjalnego

Pod koniec sierpnia wybrany w maju Zarząd Diecezjalny zaplanuje swoją pracę na najbliższe 2 lata. Chcielibyśmy poznać Wasze zdanie na temat podejmowanych przez nas dotychczas działań w diecezji. Czekamy na wszelkie propozycje ulepszeń, wskazówki i uwagi, jeśli takie są. Jedną z istotniejszych kwestii, którą chcemy poruszyć na zbliżającym się Forum kierownictw, jest funkcjonowanie i przyszłość okręgów. Będziemy wdzięczni za Waszą opinię na ich temat i propozycje rozwoju lub zmian. Zastanówcie się też, czego oczekujecie od nowego Zarządu Diecezjalnego. Zachęcamy do rozmów osobistych z członkami Zarządu lub kontaktu mailowego.

Terminy ważnych wydarzeń w nadchodzącym roku

Do 20 sierpnia br. należy zgłaszać wszelkie wydarzenia, które chcielibyście umieścić w diecezjalnym planie rocznym. Prosimy o zastanowienie się nad tym, jakie inicjatywy planujecie podjąć w przyszłym roku formacyjnym i przekazanie niezbędnych informacji na adres zarzad@poznan.ksm.org.pl, aby móc dobrze i bezkolizyjnie zaplanować pracę Stowarzyszenia w całej diecezji.

Archidiecezjalne Święto Młodzieży

W dniach 18-19 września br. w Poznaniu odbędzie się Archidiecezjalne Święto Młodzieży. 18 września zostanie odprawiona Msza Święta odpustowa w intencji młodzieży (kościół pw. św. Stanisława Kostki na poznańskich Winiarach). W sobotę natomiast z pl. Wolności przejdzie Marsz Młodych dla Jezusa. Po jego zakończeniu będzie czas na śpiew, modlitwę i świadectwa. W katedrze poznańskiej odprawiona zostanie też Msza Święta. To Wasze święto! Zachęcamy do udziału!

Forum kierownictw

26 września br. w auli abp. A. Baraniaka przy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu odbędzie się V Forum kierownictw. Zapraszamy kierownictwa, liderów, instruktorów i wszystkich, którzy chcą się włączyć w dyskusję o działaniu w diecezji w nowym roku formacyjnym. Ponieważ będziemy poruszali bardzo ważne dla funkcjonowania naszego Stowarzyszenia kwestie, prosimy o zarezerwowanie sobie na to wydarzenie całego dnia. Koszt udziału wynosi 15 zł. Przypominamy, że udział delegacji oddziału/koła w Forum kierownictw jest jednym z nowych punktów systemu motywacyjnego. Szczegółowe informacje pojawią się wkrótce.

Ogólnopolska pielgrzymka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży do Rzymu

W związku ze zbliżającym się XXV-leciem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, KSM Diecezji Rzeszowskiej zaprasza do udziału w ogólnopolskiej pielgrzymce KSM do Rzymu, która odbędzie się w dniach 28 września – 4 października br. Na trasie pielgrzymki znajdą się m.in. Padwa i Wenecja. W planie środowa audiencja u Papieża Franciszka. Całkowity koszt wyjazdu wynosi 450 zł + 55 euro. Informacji udziela i zapisy przyjmuje Agnieszka Superczyńska (tel. 785 105 248, agnieszka.superczynska@poznan.ksm.org.pl). Zachęcamy do udziału!

To nie koniec!

We wrześniu odbędą się też spotkanie z Księżmi Asystentami i spotkanie z Liderami i Instruktorami. Do pracy wracają też po wakacyjnej przerwie oddziały KSM w całej diecezji!