XIV Gra Patriotyczna – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


XIV Gra Patriotyczna

Zapraszamy do wzięcia udziału w już XIV Grze Patriotycznej, której tematem to „Od Władysława do Rzeczpospolitej Obojga Narodów  – czas Jagiellonów”.

fot. J. Pawlak

W tym roku obchodzimy jubileuszowy rok 450-lecia podpisania unii w Lublinie. To dzięki niej Polska i Litwa mogły stworzyć państwo, które w szczytowym momencie liczyło sobie prawie 1000000 km2 (jest to ponad 3 razy więcej niż dziś). Podczas samej gry skupimy się nie tylko na unii lubelskiej, ale również na okresie zacieśniania więzi pomiędzy naszymi państwami, zaczynając już w czasach Jadwigi Andegaweńskiej, przez wojny z Krzyżakami do złotego wieku dziejów Polski. Gra odbędzie się w godzinach 10:00-15:00. 

Zapisy 

Zapisy trwają do 28 października, a koszt udziałuw Grze wynosi 35zł od grupy. Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela druhna Marianna Michor (marianna.michor@poznan.ksm.org.pl) 

Należy zapoznać się z Regulaminem i do 31 października dostarczyć wypełnioną kartę zgłoszeniową do biura KSMAP (adres na stronie). Gdyby okazało się to niemożliwe, można wysłać jej skan i przynieść jej oryginał na samą grę.