Zaczynamy nowy rok formacyjny – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Zaczynamy nowy rok formacyjny

Rozpoczął się wrzesień, a wraz z nim do aktywnej pracy wracają oddziały i koła w naszej diecezji. Co czeka nas w najbliższych miesiącach?

fot. archiwum KSM AP

Forum kierownictw

Już za kilka dni spotkamy się w Konarzewie na corocznym Forum kierownictw. To spotkanie przedstawicieli oddziałów i kół, Zastępowych, Liderów i Instruktorów z naszej diecezji, które ma na celu omówienie najważniejszych spraw w Stowarzyszeniu i zaplanowanie pracy na nowy rok formacyjny.

Rekolekcje

Zaczynamy od rekolekcji przed przyrzeczeniem i rekolekcji stopnia I KSM. Kandydaci na KSM-owiczów zgłębią swoją wiedzę na temat naszego Stowarzyszenia, jego charyzmatu, patronów, poznają 10 zasad KSM i elementy tożsamości. Podczas rekolekcji stopnia I zachęcać będziemy młodych do tworzenia wspólnoty i pokazywać jak działamy na co dzień w KSM-ie.

Przed nami też tradycyjnie rekolekcje adwentowe i II turnusy rekolekcji wielkopostnych. Rok formacyjny zakończymy obozem formacyjnym w Rybojedzku pod koniec lipca.

Rekolekcje adwentowe 2017, fot. J. Pawlak

Szkoła Zastępowego

Startujemy z kolejną edycją Szkoły Zastępowego. Podczas 3 weekendowych zjazdów KSM-owicze dowiedzą się, jak prowadzić spotkania w oddziale i kole, jak pracować z zespołem oraz jak formować siebie i innych.

Gra patriotyczna

W roku wielkich jubileuszów – 100. rocznicy odzyskania niepodległości i 100. rocznicy zwycięskiego powstania wielkopolskiego – czeka nas wyjątkowa Gra patriotyczna! Komitet organizacyjny na dniach rozpocznie swoją pracę, aby przygotować listopadową grę terenową, która w tym roku odbędzie się w ramach projektu „Od Powstania do traktatu Wersalskiego – czyli jak to z Powstaniem Wielkopolskim było” konkursu grantowego „Wspieramy Rozwój” organizowanego przez firmę CEDROB S.A.

Gra patriotyczna 2016, fot. J. Pawlak

Sekcje i komitety

Nie zabraknie też spotkań w ramach diecezjalnych sekcji i komitetów. Do pracy wracają: Diecezjalna Sekcja Apostolska, Diecezjalna Sekcja Formacyjna, Diecezjalna Sekcja Muzyczna i Diecezjalna Sekcja Sportowa. Lada dzień powołana zostanie również Diecezjalna Sekcja Dziennikarska. KSM-owicze będą również działać w komitetach organizacyjnych: Gry patriotycznej, obozu formacyjnego i Marszu dla Życia.

Spotkania w oddziałach i kołach

Nie byłoby KSM-u w diecezji, gdyby nie oddziały i koła, które wracają po wakacjach do cotygodniowych spotkań. Przyjdź, zobacz, zostań na dłużej!