Rekolekcje stopnia I KSM – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Rekolekcje stopnia I KSM

W dniach 19-21 października odbędą się rekolekcje I stopnia, na które serdecznie zapraszamy przyszłych KSM-wiczów. Rekolekcje kierowane są dla młodzieży poznającej nasze Stowarzyszenie zarówno z działających oddziałów jak i z miejsc, gdzie oddziałów jeszcze nie ma.

Informujemy, że z powodu małej liczby zgłoszeń, rekolekcje stopnia I KSM zostały odwołane! Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Naszym duchowym przewodnikiem podczas tego spotkania będzie Asystent Diecezjalny ks. Michał Zamelek.

Całość odbędzie się w schronisku młodzieżowym „Hanka” w Poznaniu które znajduje się w północnej części Poznania-Strzeszynie przy ulicy Biskupińskiej 27.

Koszt udziału to 95 złotych. Wszystkie pytania oraz zapisy do 14 października prosimy kierować do druhny Karoliny Lew na adres email karolina.lew@poznan.ksm.org.pl

Zgłoś się już dziś oraz przekaż wiadomość osobom, które mogą również być zainteresowane tym wydarzeniem!

Do pobrania

List do Księży z naszej diecezji

Czcigodny Księże!

Jest u Księdza w parafii grupa młodzieży, która chętnie pomaga w pracy na rzecz Waszej wspólnoty? Czy chciałby Ksiądz zadbać o ich formację duchową? A może zachęcić do działania nowe osoby? Jeśli tak, to serdecznie zapraszamy na nasze rekolekcje!

My, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, chcemy nawiązać z Księdzem i  młodzieżą współpracę. Od ponad 20 lat na terenie naszej archidiecezji zrzeszamy młodzież w wieku 14-30 lat, by wspólnie rozwijać swoją wiarę i umiejętności. Za cel stawiamy sobie wychowywanie dojrzałych chrześcijan, którzy przygotowani do dorosłego życia będą budować przyszłość Polski. Rekolekcje, wakacyjne obozy, Marsz dla Życia, czy zawody sportowe to tylko nieliczne z naszych działań poprzez które kształtujemy młodzież aktywną, zorganizowaną, znającą swoje miejsce w Kościele i świecie. Z doświadczenia wiemy, że oddziały KSM oprócz cotygodniowych spotkań, organizują na terenie parafii wiele akcji. Przykładem mogą być: schole muzyczne, festyny, grupy teatralne i półkolonie dla dzieci.

W celu pokazania młodym wspólnoty KSM, zapraszamy młodzież z Księdza parafii na rekolekcje stopnia I KSM. Ich celem jest włączenie młodzieży w życie Kościoła oraz zachęta do podjęcia przez nią działania na rzecz wiary i wielorakiego rozwoju osobistego. Jest to również inicjatywa, podczas której młodzi mogą poznać charyzmaty, ideały i wartości, jakimi na co dzień kierujemy się w pracy naszego Stowarzyszenia. Tegoroczne rekolekcje, których hasło brzmi „Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia”,  odbędą się w dniach 19-21 października w Schronisku Młodzieżowym „Hanka” w Poznaniu. Podczas weekendowego spotkania opiekę duchową sprawować będzie Asystent Diecezjalny KSM ks. Michał Zamelek. Koszt udziału wynosi 95 zł za osobę. Zapisy do 14 października przyjmuje Karolina Lew (karolina.lew@poznan.ksm.org.pl).

Jeśli ma Ksiądz grupę chętnej młodzieży, zapraszamy również do skontaktowania się z nami. Jesteśmy gotowi przyjechać i poprowadzić kilka spotkań, by pokazać im naszą wspólnotę i zachęcić ich do aktywnego przeżywania swojej młodości.