Newsletter #1 Za nami – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej

Newsletter #1 Za nami

Zobacz newsletter

Nowy Oddział i Koło

Wzrastamy w siłę! Pod koniec września do naszego grona dołączyło Koło KSM nr 94 przy Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz odwieszony został oddział nr 52 Poznań – Główna.

Poznańskie Debaty Społeczne i Poznańskie Forum Duszpasterskie

Dnia 7 września odbyło kolejne spotkanie z cyklu Poznańskie Debaty Społeczne „Biznes a etyka”. KSM współtworzy to wydarzenie, które jest platformą dyskusji na ważne dla poznaniaków tematy, a także panelem do zdobywania nowych doświadczeń. 20 września miało miejsce corocznie organizowane Forum Duszpasterskie. W tym roku tematem przewodnim tego wydarzenia było „Nowe życie w Chrystusie”.

Jubileusz 25-lecia KSM

W dniach 10-11 października w Krakowie odbywały się obchody XXV – lecia reaktywacji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Naszą archidiecezję reprezentowała 10-osobowa delegacja.

Spotkanie z Księżmi Asystentami

Dnia 15 października w biurze KSM-u odbyło się spotkanie z Księżmi Asystentami Oddziałów i Kół, na którym omówiono działania w danym roku formacyjnym. Na spotkaniu gościliśmy również  bpa. Grzegorz Balcerek, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami nt pracy z młodzieżą.

Szkoła Zastępowego i Lidera i rekolekcje stopnia I KSM

W dniach 16-18 oraz 23-25 października w Ceradzu Kościelnym odbywały się Szkoła Zastępowego i Lidera oraz rekolekcje  stopnia I KSM. Na Szkoleniu kierujący kołami i oddziałami mogli się dowiedzieć dokładnie jak to robić, natomiast na rekolekcjach prowadzonych przez ks. Piotra Szkudlarka mogli pogłębić swoją relację z Chrystusem, a także dowiedzieć się jak działa nasza organizacja.

Zaduszki na Ławicy

Dnia 2 listopada odbyła się Msza św. zaduszkowa organizowana przez oddział nr 42 na Ławicy w kościele pw. Objawienia Pańskiego w Poznaniu. Po Mszy członkowie oddziału wystawili spektakl pt. „To co siejesz, będziesz zbierał”.

X Gra patriotyczna

11 listopada, w Święto Niepodległości odbyła się jubileuszowa X Gra patriotyczna. W tym roku 6 grup przmierzało Poznań, zgłębiając w niecodzienny sposób historię Polski z czasów rządów królów elekcyjnych. Dzięki wsparciu sponsorów uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody. Zwycieżyła drużyna z Woli i Opatrzności.

„Agrafka” w Lesznie

13 listopada miało miejsce XII spotkanie młodzieży „Dobrze być razem” w Lesznie. W tym roku uczestnicy mogli się przekonać, że „On nie kocha na próbę!”.

 

To tylko 15 sekund :)