Newsletter 3 – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej

Newsletter 3

Za nami

Sztandar KSMŚwięto Patronalne

22 listopada obchodziliśmy Święto Patronalne KSM – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Eucharystii w Katedrze poznańskiej 16 nowych członków naszego Stowarzyszenia złożyło przyrzeczenie służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Po Mszy Św. odbyła się uroczysta gala przygotowana wraz z Akcją Katolicką naszej archidiecezji.

Czytaj więcej Artykuł na Servitusie Zobacz zdjęcia


Szkoła Zastępowego i Lidera

W dniach 27-29 listopada odbyła się II część Szkolenia Zastępowych i Liderów. Było to już 2 weekend szkoleniowy podczas którego Liderzy dowiedzieli się m.in. kim jest chrześcijański lider i co na temat liderstwa mówił św. Jan Paweł II, a Zastępowi – jak pisać konspekty wg zasady WOD czy struktury Pisma Św.


Sport w KSMDiecezjalny Turniej Piłki Siatkowej

5 grudnia w Lesznie odbył się Diecezjalnym Turnieju Piłki Siatkowej. Była to niesamowita okazja dla wszystkich Kół i Oddziałów by wprowadzić w życie VIII zasadę KSM „Dbaj o zdrowie i rozwój fizyczny”. W turnieju uczestniczyło 6 zespołów. Na podium znalazły się kolejno drużyny: Poznań Ławica, Starołęka Seniorzy i Starołęka.


Adwentowa Noc Skupienia

8 grudnia po raz kolejny Koło przy Politechnice Poznańskiej zorganizowało Adwentową Noc Skupienia. Tematem tegorocznego spotkania było: „Adwentowe Wezwanie do Miłosierdzia”, na którym Siostry Serafitki wygłosiły świadectwa o miłosierdziu w ich życiu.

Zobacz zdjęcia


Rekolekcje adwentowe KSMRekolekcje adwentowe

W dniach 11-13 grudnia w Konarzewie odbyły się rekolekcje, których hasłem było: „Ty Panie masz słowa życia wiecznego”. Opiekę duchową oraz konferencje prowadził ks. Andrzej Muńko, Asystent Oddziału KSM nr 52 Poznań Główna. Była to okazja, aby każdy mógł przeżyć czas adwentu w zadumie oraz przygotować się na przyjście Nowonarodzonego.

Zobacz zdjęcia


Przed nami

Opłatek

6 stycznia w Święto Trzech Króli odbędzie się spotkanie ze wspólnym łamaniem się opłatkiem. Jak co roku KSMowicze będą mieli możliwość spotkania w niezwykłym poświątecznym czasie, jak i wspólnego kolędowania.