Światowe Dni Młodzieży – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej

Światowe Dni Młodzieży

W 2014 roku ruszyły szkolenia wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, za które odpowiedzialny jest w naszej diecezji KSM. Przygotowujemy formację na 18 spotkań i opracowujemy szkolenia, które przygotują wolontariuszy do pracy z młodzieżą z całego świata.

ŚDM Wolontariat Poznań

fot. W. Jurga / facebook.com/WolontariatSdmJordan

Więcej o Dniach w Diecezji – Poznań
Zostań Wolontariuszem ŚDM! Jeszcze możesz się zgłosić!

Wolontariat

Nasza Archidiecezja od 2014 r. przygotowuje się do przyjęcia Pielgrzymów w czasie Dni Diecezji, które odbędą się w Poznaniu w dniach 23-25 lipca 2016 roku. To wielkie wydarzenie, dlatego potrzeba wielu rąk do pracy! Wolontariusze kształcą się w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 19:00 w Zespole Szkół Pijarskich w Poznaniu (os. Sobieskiego 114). Chcesz dowiedzieć się czym jest ŚDM, zdobyć doświadczenie z zakresu psychologii tłumu, zarządzenia, skutecznej komunikacji oraz pierwszej pomocy? Jesteś ciekawy świata, potrafisz pracować w grupie i nie lubisz marnować czasu? A może jesteś nieśmiały i chcesz się otworzyć oraz zdobyć wartościowych przyjaciół? To miejsce dla Ciebie! Zachęcamy też do odwiedzania fanpage Wolontariat ŚDM – Jordan.

Wiktoria GrzelachowskaInformacji udziela: Wiktoria Grzelachowska
Koordynator Przygotowań Wolontariuszy naszej diecezji w ramach Dni w Diecezji ŚDM 2016
wiktoria.grzelachowska@poznan.ksm.org.pl

 

Wolontariat w Lesznie

Dla mieszkańców Leszna i okolic powstała filia poznańskiego Wolontariatu ŚDM. Młodzież spotyka się w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18:30 w Bazylice Św. Mikołaja. Zachęcamy do odwiedzania fanpage Robimy raban w Lesznie. Informacji udziela Magdalena Rozwalka (mrozwalka@onet.eu).

Wolontariat ŚDM Poznań

fot. J. Krieger

Cytadela

Członkowie naszego Stowarzyszenia koordynują i przygotowują również wydarzenia odbywające się na poznańskiej Cytadeli podczas dni młodzieży w Poznaniu. W związku z coraz większą ilością zadań, zapraszamy do współpracy! Każde ręce gotowe do pracy i głowa, która będzie nas wspierać, są dla nas bardzo cenne. Spotkania Komitetu „Cytadela” odbywają się dwa razy w miesiącu. Przyjdź i pomóż nam stworzyć Strefę Pielgrzyma, w której będziesz chciał służyć, pomagać i sam uczestniczyć.

Magda SzultaInformacji udziela: Magda Szulta
Koordynator Komitetu Organizacyjnego Cytadela w ramach Dni w Diecezji ŚDM 2016
sdm@poznan.ksm.org.pl, tel. 501 556 784

Logo ŚDM