Studenci – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej

Studenci

Nowa uczelnia. Nowi znajomi. Nowe miasto. Nowe plany i zamierzenia. Nowa, pierwsza sesja. To nowe, czekające na poznańskich studentów wyzwania. Czemu nie spróbować jeszcze czegoś nowego – nowego sposobu na przezywanie dorosłości – tylko z KSM!

W całej Polsce prężnie działają koła akademickie KSM. Członków kół spotykasz codziennie na korytarzu. A może nawet masz ich na roku! Studia to przecież nie tylko czas na przesiadywanie ze znajomymi i wyjścia do klubów. Przeciwnie – jest to czas, kiedy młody człowiek może rozszerzać swoje horyzonty, kształtować siebie i swoje otoczenie. Wiara w tym czasie schodzi zazwyczaj niestety na drugi plan. KSM-owicze wychodzą temu naprzeciw. Łącząc formację z akcją, poznają Boga, człowieka i co najważniejsze – samego siebie. Uczą się przezwyciężania własnych słabości i robienia wielkich rzeczy. Są kreatywni, otwarci, chcą zmieniać świat na lepsze!

Nie wierzysz, że to możliwe? Że Ty również dałbyś radę? Zobacz, co w ciągu roku robią koła KSM. Przyjdź, przeżyj. Zdecyduj, czy jesteś GOTÓW na rewolucję w swoim życiu i nowe, wspaniałe wyzwania. Ostrzegamy – nic już nie będzie jak dawniej :)

Koło KSM nr 20 przy Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu

  • współtworzenie formacji w diecezji,
  • współtworzenie „Wakacji z wartościami” – obóz w Rybojedzku

Sport w KSMKoło KSM nr 85 przy Politechnice Poznańskiej

  • Debata Walentynkowa,
  • Adwentowa Noc Skupienia,
  • wykłady otwarte (m.in. Masoneria – prawdy i mityKibic – patriota?, Cała prawda o krucjatach, wykład o. Szostaka O zapachu jabłek)