4 tys. osób na Marszu dla Życia! – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


4 tys. osób na Marszu dla Życia!

Ulicami Poznania przeszedł kolejny Marsz dla Życia, w tym roku pod hasłem „Z rodziną najlepiej…”. W wesołym pochodzie wzięło udział ok. 4 tys. osób. Uczestników i organizatorów pozdrowił w specjalnym przesłaniu Papież Franciszek.

Marsz dla Życia Poznań

fot. Ł. Antczak

Marsz dla Życia tradycyjnie poprzedził festyn rodzinny na pl. Wolności w Poznaniu. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in. malowanie twarzy, puszczanie dużych baniek mydlanych, czy zabawa z chustą klanza. Podczas festynu rozstrzygnięto konkurs na najlepszy komiks, którego uczestnicy mieli dokończyć hasło tegorocznego Marszu „Z rodziną najlepiej…”. Zwycięską pracę wykonała Zofia Ciesielska ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu. Na placu swój finał miała też 4. edycja akcji Pieluszka dla Maluszka.

Pieluszka dla Maluszka

fot. T. Kasprzak

– W tym roku udało nam się przekroczyć liczbę 100 tys. zebranych pieluch. Przekazane dary wesprą potrzebujące rodziny, które zdecydowały się na przyjęcie życia.

– mówi Stefania Superczyńska, koordynator akcji. Na scenie zagrał poznański zespół Risen, który premierowo wykonał utwór „Biegnij”, napisany i skomponowany specjalnie z myślą o Marszu dla Życia.

Przed Marszem głos zabrał ks. abp Stanisław Gądecki Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, który odczytał pozdrowienie przekazane przez Papieża Franciszka. Ojciec Święty życzył, by uczestnicy i organizatorzy, mając na uwadze hasło tegorocznego wędrowania „Z rodziną najlepiej…”, zdołali przekonać wiele środowisk, że każde poczęte dziecko jest wizerunkiem Chrystusa, który kocha życie i jest niepowtarzalnym darem dla rodziny oraz społeczeństwa.

Marsz dla Życia Poznań

fot. T. Kasprzak

Organizatorzy przedstawili także przesłanie tegorocznego Marszu, w którym zwracali uwagę na wartość rodziny i każdego życia.

– Nie jest nam obojętny los najsłabszych, tych co sami bronić się nie mogą, dlatego wychodzimy dziś na ulicę naszego miasta, by pokazać, jak wielu jest ludzi, którzy są za życiem.

Marsz dla Życia wyruszył o godz. 15:45 i przeszedł w kierunku Katedry Poznańskiej.

– W Marszu panowała szczególnie ciepła atmosfera z uwagi, że wzięło w nim udział wiele rodzin z dziećmi.

– tłumaczy Natalia Konopacka, koordynator tegorocznego Marszu dla Życia

– Poprzez wspólny śpiew i okrzyki wyrażaliśmy radość ze swojego życia.

– dodaje.

Marsz dla Życia Poznań

fot. T. Kasprzak

Przed Katedrą zebrani uczestniczyli w tańcach lednickich. Na zakończenie obrońcy życia modlili się w Katedrze, gdzie odprawiono Eucharystię pod przewodnictwem bpa Damiana Bryla. W homilii podkreślił, aby entuzjazm związany z Marszem nie był jednorazowym wydarzeniem, ale głębszą refleksją skłaniającą do dobrego działania. Zachęcił również do modlitwy w intencji każdej rodziny, aby jak najlepiej wypełniała swoje obowiązki.

Koordynowania poznańskiego Marszu dla Życia po raz czwarty podjęło się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą także: Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej, Fundacja Głos dla Życia, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej oraz Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Poznańskiej.