Jak założyć Oddział KSM? – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej

Jak założyć Oddział KSM?

Jak założyć Oddział lub Koło KSM? To naprawdę proste! W każdej parafii, szkole czy uczelni znajdzie się grupka osób, którzy chcą w życiu czegoś więcej!

Oddział KSM nr 96 w Suchym Lesie, założony w listopadzie 2018

Skontaktuj się z nami

Dowiesz się, czym jest KSM, jak należy prowadzić formację, jakie działania można podejmować i jak przeszkolić chętnych do założenia oddziału. Poznasz nas, zobaczysz co dał nam KSM, dlaczego kilka lub kilkanaście lat zaczęliśmy w nim działać.

Zbierzcie grupę młodych

Dużo łatwiej nam z Wami rozmawiać, jeśli jest już jakaś grupa osób, które z własnej woli wpadną na jedno czy drugie spotkanie. Do założenia oddziału potrzebujemy formalnie 5 osób i Księdza Asystenta (w przypadku uczelni lub szkoły trzeba mieć także opiekuna – nauczyciela lub katechetę). Górnej granicy nie ma :)

Zobaczcie, jak to działa

Odwiedzimy Was i przeprowadzimy kilka spotkań, w tym spotkanie formacyjne. Zobaczycie, z czym to się je, jak działa KSM, poznacie zaangażowanych rówieśników, którzy działają w naszym Stowarzyszeniu.

Wspólnie przeprowadzimy spotkanie założycielskie

Wytłumaczymy Wam zadania i cele naszej wspólnoty, jej charakter. Ustalicie stały termin i miejsce spotkań, przeprowadzimy pierwsze wybory kierownictwa oddziału.

Po spotkaniu założycielskim i wyborach kierownictwa, zostanie wydana decyzja o powołaniu oddziału KSM w Waszej parafii.

Napisz do nas już dziś!

zarzad@poznan.ksm.org.pl