Ponad 34 tys. pieluch dla potrzebujących rodzin – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Ponad 34 tys. pieluch dla potrzebujących rodzin

Dobiegła końca zbiórka pieluch w ramach akcji Pieluszka dla Maluszka organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. Dziś, w Dzień Matki, część z 34 565 pieluch zostanie przekazana podopiecznym Domu Samotnej Matki w Kiekrzu. Pozostałe trafią do domów dziecka i potrzebujących rodzin z terenu całej archidiecezji.

Pieluszka dla Maluszka

Akcja „Pieluszka dla Maluszka” była przygotowaniem do Marszu dla Życia, który przeszedł ulicami Poznania 17 maja pod hasłem „Czas na życie”.

– Poprzez swoje działanie chcemy pokazać, że obrońcy życia poza głoszeniem idei, niosą również konkretną, mierzalną pomoc

tłumaczy Natalia Konopacka, koordynator akcji.

Zbiórka pieluch rozpoczęła się 25 marca w Dzień Świętości Życia. Dary zbierano w tym roku w kilkudziesięciu miejscach na terenie archidiecezji poznańskiej, głównie w parafiach. Poznaniacy przynosili pieluchy też na festyn rodzinny poprzedzający przemarsz. Na pl. Wolności zebrano wówczas 4 803 pieluszek.

– Cieszymy się, że zbiórka pieluch cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku udało nam się znacząco zwiększyć ubiegłoroczny wynik

– mówi ks. Tomasz Brussy, Asystent Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

– Na samym placu zebrano dwukrotnie więcej pieluch niż przed rokiem

– dodaje.

W tym roku po raz kolejny dzięki akcji uda się wesprzeć działalność Domu Samotnej Matki w Kiekrzu k. Poznania, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Matki Boże Miłosierdzia. Pieluchy trafiły już m.in. do Domu Dziecka Caritas im. Świętej Rodziny w Lesznie, a jutro część darów zostanie przekazanych Caritas Archidiecezji Poznańskiej, która rozdysponuje je wśród potrzebujących rodzin.