Zebraliśmy ponad 33.000 pieluszek! – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Zebraliśmy ponad 33.000 pieluszek!

Matki z Domu Samotnej Matki z Kiekrza oraz wielodzietne rodziny w trudnej sytuacji materialnej
z terenu Archidiecezji Poznańskiej mogą zapomnieć na najbliższych kilkanaście miesięcy o potrzebie zakupu pieluszek. Dzieci na Dzień Dziecka otrzymały wyjątkowy prezent, który odciąży ich matki – ponad 33 000 pieluch. 

Akcja „Pieluszka dla Maluszka” rozpoczęła się 8 marca w Dzień Kobiet. Zbiórka pieluch zaplanowana do dnia Marszu dla Życia, który odbył się 14 kwietnia w Poznaniu, została na prośbę wielu osób dobrej woli przedłużona do Dnia Matki. I tak zebrano 33 260 pieluch. Trafiły już one do Domu Samotnej Matki w Kiekrzu, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Matki Boże Miłosierdzia oraz do Caritas Archidiecezji Poznańskiej, która rozdysponuje je dla potrzebujących rodzin.

„Nie spodziewaliśmy się tak wielkiego odzewu społeczności lokalnych, na tę akcję. Wiele osób, dzwoniło do naszego biura i pytało o możliwości włączenia się w inicjatywę. Znalazły się także osoby, które bezinteresownie pomagały w magazynowaniu i przewożeniu darów” – wspomina Marzena Kasprzak, koordynator akcji.

Natalia Kaczmarek, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego dodaje:Poprzez tę inicjatywę chcieliśmy docenić odwagę kobiet, które mimo trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej decydują się na macierzyństwo. Jest to też znak, że Kościół nie pozostawia ich samych i otacza je i ich dzieci opieką”.

Zbiórka powiązana z Marszem dla Życia, który odbył się 14 kwietnia w Poznaniu prowadzona była w 53 parafiach na terenie całej Archidiecezji głównie przez oddziały Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Akcji Katolickiej, liderów regionalnych oraz inne wspólnoty parafialne. Ponadto w akcję włączyli się uczniowie i studenci poznańscy.

Pieluszki można było przynosić również na niedzielny Marsz.