Marsz dla Życia w niedzielę w Poznaniu – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


Marsz dla Życia w niedzielę w Poznaniu

W niedzielę ulicami Poznania przejdzie Marsz dla Życia pod hasłem „Masz mnie”. Organizatorzy pragną uświadomić mieszkańcom miasta, że każdy może liczyć na pomoc drugiego człowieka, niezależnie od tego w jakiej sytuacji by się znalazł. Okazywanie wsparcia innym osobom jest odpowiedzią na wezwanie do wypełniania uczynków miłosierdzia, do czego zachęcał papież Franciszek, który skierował specjalne pozdrowienia do uczestników i organizatorów Marszu.

Marsz dla Życia Poznań

Marsz dla Życia poprzedzi festyn rodzinny na pl. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na dzieci od godz. 14:00 czekać będzie mnóstwo atrakcji m.in. malowanie twarzy, puszczanie dużych baniek mydlanych. Swój finał będzie miała też 6. edycja akcji Pieluszka dla Maluszka – zbiórki charytatywnej, dzięki której udało się w ubiegłych latach zebrać i przekazać potrzebującym rodzinom ponad 125 tys. pieluch i pieluchomajtek (równowartość ok. 100 tys. zł).

Oficjalna część Marszu rozpocznie się o godz. 15:15. Wtedy zostaną odczytane pozdrowienia dla uczestników i organizatorów, które przekazał Papież Franciszek oraz przesłanie tegorocznego Marszu.

Marsz dla Życia wyruszy o godz. 15:30 i przejdzie al. Niepodległości, ul. Solną, Małe Garbary i Estkowskiego w kierunku Katedry Poznańskiej. W tym roku przyświeca mu hasło „Masz mnie”.

– Chcemy zmobilizować poznaniaków do codziennego otwierania się na drugiego człowieka. Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje pomocy. W takich sytuacjach zawsze znajduje się ktoś, kto mówi nam ,,masz mnie!”. Odwdzięczmy się tym samym, powiedzmy osobie potrzebującej ,,masz mnie” i udzielmy wsparcia. Naszym celem jest również prezentacja działalności organizacji, które na co dzień udzielają wsparcia osobom potrzebującym. My, młodzi ludzie też chcemy wstać z kanapy i zrobić coś dla innych. Pomagamy w jadłodajni, śpiewamy z chorymi w hospicjum, pokazujemy, że inni MAJĄ NAS, nieważne w jakiej są sytuacji, bo przecież każdy jest ważny.

– tłumaczy Dominika Idziak z komitetu organizacyjnego Marszu dla Życia.

– Idziemy, by jak co roku pokazać w radosnej i rodzinnej atmosferze swoje „tak” dla życia – trwającego od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci. Jak przypominał ostatnio ks. abp Gądecki, to nie kwestia światopogladowa, a naukowy fakt, że życie zaczyna się w momencie zapłodnienia. Idziemy, by przypomnieć o tym światu.

– dodaje ks. Tomasz Brussy, Asystent Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Marsz dla Życia 2018 Poznań

Swoim świadectwem dzieli się również Agata Wytrzyszczak z komitetu organizacyjnego Marszu dla Życia:

– W tym roku chcemy pokazać, że nie jesteśmy bierni! Będziemy pomagać w Hospicjum, Domach Opieki oraz w jadłodajniach. Jest to dla nas cudowne doświadczenie – możemy z podopiecznymi tych placówek wymieniać się miłością do bliźnich.

Przed Katedrą ok. godz. 16:30 będzie okazja, aby wysłuchać świadectw organizacji i grup, które na co dzień niosą pomoc potrzebującym. Na zakończenie (godz. 17:00) odprawiona zostanie Msza św. w podziękowaniu za dar życia.

Przygotowaniem do Marszu dla Życia będzie też Msza św. i czuwanie w intencji obrony życia, które odbędą się w przeddzień Marszu. Początek o godz. 18:00 w parafii pw. św. Rocha w Poznaniu.

Więcej informacji o Marszu dla Życia na stronie www.marszdlazycia.pl.