"Pieluszka dla Maluszka" po raz czwarty! – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej


“Pieluszka dla Maluszka” po raz czwarty!

Już po raz czwarty w kilkudziesięciu parafiach, szkołach i urzędach na terenie archidiecezji poznańskiej zbierane będą pieluchy i pieluchomajtki w ramach akcji „Pieluszka dla Maluszka”. Dary zostaną przekazane podopiecznym domów dziecka i potrzebującym rodzinom. To jedna z inicjatyw obrońców życia przygotowująca do Archidiecezjalnego Marszu dla Życia, który przejdzie ulicami Poznania 12 czerwca br.

Pieluszka dla Maluszka - akcja charytatywna KSM

Akcja „Pieluszka dla Maluszka” ruszyła 4 kwietnia br. w Dzień Świętości Życia. Może wziąć w niej udział każda parafia, szkoła, urząd, czy organizacja zainteresowane zorganizowaniem zbiórki pieluszek.

Tegoroczna zbiórka pieluch dla dzieci i pieluchomajtek dla dorosłych potrwa do 29 maja. Finał akcji odbędzie się tradycyjnie w czasie Marszu dla Życia, a same dary zostaną przekazane potrzebującym w Dzień Ojca.

88 tys. pieluch!

Efekt akcji robi ogromne wrażenie. Do tej pory zebrano łącznie ponad 88 tys. pieluch. Dzięki przekazanym darom udało się  wesprzeć m.in. podopiecznych Domu Dziecka w Lesznie, Domu Samotnej Matki w Kiekrzu i rodziny wielodzietne, wśród których pieluszki rozdysponowuje Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Konferencja prasowa Marsz dla Życia

Konferencja prasowa “Razem niesiemy pomoc” organizowana wspólnie z Caritas Archidiecezji Poznańskiej, poświęcona akcjom “Pieluszka dla Maluszka” i “Kilometry Caritas”

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia do włączenia się w zbiórkę pieluszek przyjmuje Biuro Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej – Ostrów Tumski 9, tel. 505 414 225.

  1. Poproś o zgodę na zbiórkę proboszcza parafii / dyrektora szkoły lub instytucji.
  2. Skontaktuj się z biurem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży drogą mailową lub telefoniczną, zgłoś placówkę chętną do włączenia się w akcję.
  3. Podaj imię, nazwisko, nr telefonu i e-mail do osoby, z którą będziemy mogli się kontaktować ws. zbiórki.
  4. Zbieraj! :)
  5. Na początku czerwca sporządź protokół zdawczo-odbiorczy (wkrótce do pobrania) i przekaż pieluszki do najbliższego magazynu w wyznaczonym przez nie terminie, który będzie dostępny na stronie.

Koordynowania tegorocznego Marszu dla Życia i akcji towarzyszących po raz czwarty podjęło się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą także: Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej, Fundacja Głos dla Życia, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej, Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej oraz Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Poznańskiej.

Więcej informacji na stronie www.marszdlazycia.pl.